Verslas

2017.08.24 12:25

Būsto paskolų skaičius labiausiai augo Klaipėdoje ir mažesniuose miestuose

Bankai pastebi, kad per metus būsto paskolų skaičius labiausiai augo Klaipėdoje ir mažesniuose miestuose. Ekspertai aiškina, kad gyventojai aktyviau būstą įsigyja dėl gerėjančios padėties šalyje ir augančio vidutinio atlyginimo.

Nors daugiausiai paskolų per metus išduota sostinėje, Vilniaus būsto įsigijimo aktyvumas išplito į regionus. Lyginant su praėjusiais metais, Klaipėdoje šiemet išduota perpus daugiau paskolų, o mažesniuose miestuose skolinimasis išaugo penktadaliu.

Pasak ekspertų, du iš trijų gyventojų įsigijo butus, o kas trečias klientas pirko ar statė namą. Bankai aiškina, kad toks augimas susijęs su kylančiu vidutiniu uždarbiu, todėl paskolos sudaro vis mažesnę gyventojų pajamų dalį.

Tiesa, pastaruoju metu išpopuliarėjo kokybiškesni, naujos statybos, bet brangesni butai. Pastebima, kad tai susiję su padidėjusiu būsto įperkamumu. Pavyzdžiui, sostinės gyventojų pajamos auga greičiau nei nekilnojamojo turto kainos, tačiau vilniečiai gali įpirkti kur kas mažesnį butą nei Kauno ar Klaipėdos gyventojai.