Verslas

2017.08.24 11:28

Kišenpinigiai: kaip išmokyti vaikus pirkti atsakingai

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.08.24 11:28

Tyrimas rodo, kad daugiau nei pusė 5–6 metų vaikų iš tėvų jau gauna kišenpinigių, o reguliarias pajamas iš šeimos biudžeto gauna beveik visi vaikai ir jaunuoliai.

Beveik du trečdaliai paauglių savo kišenpinigius išleidžia saldumynams ir užkandžiams ir visai nesutaupo. Pasak Mykolo Romerio universiteto psichologės prof. Aistės Diržytės, svarbu ne tik kalbėti su vaikais apie finansus, bet ir rodyti jiems tinkamą pavyzdį.

„Vaikai turi suprasti, kad tėvų pokalbiai su jais apie pinigus yra skatinami tėvų geranoriško noro padėti vaikams būti finansiškai išprususiais žmonėmis. Svarbu kalbėtis ramiai, nuoširdžiai, geranoriškai ir mokyti vaikus pavyzdžio bendrauti, tartis, kalbėtis. Bet jeigu vaikai mato, kad tėvai leidžia pinigus neribotais kiekiais alkoholiui, cigaretėms, kažkokiems kitiems materialiniams dalykams, kiti kenčia, o jie perka, kad pasipuikuotų, tai irgi ugdo vaikuose tam tikras vertybes“, – aiškina A. Diržytė. 

Populiariausi

Lauko kavinė

Verslas

2020.09.18 10:36

Veryga: keičiama kaukių dėvėjimo tvarka restoranuose – laukti maisto su kauke nereikės kitų atlaisvinimų ar suvaržymų viešojo maitinimo įstaigoms neplanuoja; atnaujinta 12.36

Lietuvos–Baltarusijos pasienis

Verslas

2020.09.18 07:03

Pasienyje prie Medininkų – padidėjęs vilkikų srautas, Klaipėdos uosto veikloje pokyčių nėra Lenkija sako, kad siena su Baltarusija lieka atvira; atnaujinta 12.26

12