Verslas

2017.08.23 12:12

Perspėjimas: Europoje gali būti prekiaujama vogtomis šviežiomis lašišomis

LRT.lt2017.08.23 12:12

Europos Sąjungos Administracinės pagalbos ir bendradarbiavimo sistema išplatintas Norvegijos atsakingos institucijos įspėjimas, kad iš įmonės Norvegijoje pavogtas didelis kiekis šviežios skrostos lašišos, rašoma pranešime spaudai. 

Norvegijos policijos duomenimis, įtariamieji siuntą ruošiasi realizuoti Europos Sąjungoje, todėl paprašyta valstybių narių kompetentingų institucijų pagalbos, aiškinantis šį atvejį.

Oficialioje informacijoje teigiama, kad tyrimas pradėtas savaitgalį, gavus pranešimą apie iš įmonės teritorijos pavogtą sunkvežimį su paruošta išvežti produkcijos siunta. Iš viso įmonė neteko 17,8 tonų skrostų šviežių lašišų, o patirti nuostoliai siekia 130 tūkst. eurų. Dalis šios produkcijos buvo skirta realizuoti Norvegijos rinkoje, kita dalis – eksportui. Manoma, kad visą produkciją gali būti bandoma realizuoti Europos Sąjungos šalyse.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba apie šį atvejį informavo visus teritorinius padalinius ir pasienio veterinarijos postus. Kadangi nėra garantijų dėl to, kokiomis sąlygomis žuvies siunta buvo laikoma ir transportuojama po vagystės, oficialiai ji pripažinta nesaugia ir netinkama maistui.

Vartotojai turėtų atkreipti dėmesį į pranešime nurodytus faktus, tinkamai įvertinti riziką ir nesusigundyti įsigyti maisto produktų iš nelegalių, nežinomų tiekėjų. Perkant produktus internetinėje svetainėje, reikėtų įvertinti, ar pardavėjas pateikia visą privalomą informaciją apie maisto produktų sudėtį, ar pardavėjas nurodo savo tikslius kontaktus, įskaitant juridinio ar fizinio asmens pavadinimą bei konkretų adresą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.