Naujienų srautas

Verslas2017.08.23 15:55

Traukinys Kaunas–Vilnius: greičiau nei per valandą – tik į vieną pusę

LRT.lt 2017.08.23 15:55

Nuo šiol greičiausiu traukiniu nuvykti iš Kauno į Vilnių netruks nė valandos, rašoma „Lietuvos geležinkelių“ pranešime žiniasklaidai. Tačiau 15min žiniomis, traukinys greičiau nei per valandą važiuoja tik į vieną pusę ir šio maršruto bilieto kaina yra didesnė nei įprasta.

Rugpjūčio 22 d. pradėjo kursuoti traukinys, kuris iš Kauno į Vilnių nuvažiuoja per 59 minutes.

„Vakar pirmasis traukinys Kaunas–Vilnius sostinę pasiekė greičiau nei per valandą – kelionė truko 59 minutes. Tai puikus rezultatas, kurį pavyko pasiekti pakoregavus tvarkaraščius, kad traukinys galėtų važiuoti be sustojimų, o jo greičiui netrukdytų prasilenkimai su kitais traukiniais“, – pasakoja „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, Keleivių vežimo direkcijos vadovas Linas Baužys.

Vidutinis traukinio greitis priklauso nuo įvairių faktorių – techninės infrastruktūros būklės, kelio darbų, sustojimų skaičiaus.

Pasak L. Baužio, bendrovė deda visas pastangas, kad ateityje kelionės trumpėtų ne tik maršrutais Vilnius–Kaunas–Vilnius, bet ir Vilnius–Klaipėda–Vilnius bei kitomis populiariausiomis kryptimis.

„Maksimalus greitis, kurį gali pasiekti traukiniai, važiuojantys iš Vilniaus į Kauną ir atgal, yra 160 km/h. Sieksime, kad būtent tokiu greičiu traukiniai galėtų važiuoti ilgesnes atkarpas, o kelionės Vilnius–Kaunas laikas trumpėtų dar labiau. Turime tikslą sutrumpinti ir kelionės į pajūrį laiką. Tai bus nuolatinis procesas ir kova už kiekvieną minutę“, – teigia L. Baužys. 

Traukinys, atvažiuojantis į sostinę greičiau nei per valandą, iš Kauno išvyksta 14 val. 40 min. Šis traukinys važiuoja be sustojimų. Pabaigus kelio remonto darbus ir pakeitus kitus tvarkaraščius, reisų Vilnius–Kaunas ir Kaunas–Vilnius, važiuojančių greičiau nei per valandą, bus daugiau.

Tačiau, kaip rašoma 15min, iš Kauno į Vilnių per 59 minutes atvykęs traukinys atgal rieda net 1 val. 43 min. Be to, greitojo traukinio bilieto kaina vykstant antrąja klase – 6,27 EUR, kai įprastai kelionė iš Kauno į Vilnių kainuoja 4,56 EUR.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi