Verslas

2017.08.22 17:13

Ž. Vaičiūnas: būtini pokyčiai atnaujinant viešuosius pastatus ir gatvių apšvietimą

BNS 2017.08.22 17:13

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitikime su Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) vadovu Gvidu Dargužu aptarė esamą situaciją dėl viešųjų pastatų atnaujinimo ir gatvių apšvietimo modernizavimo, rašoma pranešime spaudai. Ministro teigimu, būtina ieškoti būdų, kaip užtikrinti greitus rezultatus šiose prioritetinėse srityse. 

VIPA yra viešųjų pastatų ir gatvių apšvietimo modernizavimo programų įgyvendinančioji institucija. Šiems tikslams parama yra skiriama iš Energijos efektyvumo fondo (ENEF), kurį administruoja VIPA. ES paramos lėšas į šį fondą viešųjų pastatų ir gatvių apšvietimo modernizavimui skiria Energetikos ministerija. Iš viso energijos vartojimo efektyvumo skatinimui jau yra skirta 80 mln. eurų, tačiau nuo fondo veiklos pradžios 2015 m. nėra renovuotas nei vienas viešasis pastatas. 

„Situaciją, kai per pustrečių metų nėra renovuojamas nė vienas pastatas, nors pinigai tam yra skiriami, būtina keisti. Turime sukurti tokią sistemą, kuri skatintų viešųjų pastatų valdytojus savo turtą atnaujinti ir turime turėti aiškius įsipareigojimus, kurie užtikrintų, kad renovacijai skirti pinigai būtų naudojami ir kurtų pridėtinę vertę, užuot gulėję fondo sąskaitoje“, – sako energetikos ministras.

VIPA per artimiausias savaites ministerijai turės parengti konkrečius įsipareigojimus dėl viešųjų pastatų atnaujinimo. Pasak ministro, turint kasmetinius viešųjų pastatų renovacijos tikslus, bus galima efektyviai kontroliuoti, kaip jie yra įgyvendinami.