Verslas

2017.08.22 16:00

JAV ir Pietų Korėjai nepavyko susitarti dėl laisvosios prekybos sutarties modifikacijų

ELTA2017.08.22 16:00

Pietų Korėjos ir JAV pareigūnai antradienį nesugebėjo sutarti dėl tolesnių žingsnių derantis dėl dvišalės laisvosios prekybos sutarties modifikacijų, kuriomis Vašingtonas nori sumažinti savo prekybos deficitą su Seulu.

Interviu „Reuters“ balandį JAV prezidentas Donaldas Trumpas dvišalės prekybos sutartį su Pietų Korėja pavadino „tragiška“ ir užsiminė apie norą vesti naujas derybas.

Praėjusį mėnesį Vašingtonas įsakė sušaukti specialią už paktą atsakingo komiteto sesiją, kurioje būtų aptariami galimi sutarties pokyčiai.

Pietų Korėjos prekybos ministras Kimas Hyun-chongas bei jo kolega iš JAV Robertas Lighthizeris antradienį diskutavo vaizdo konferencijoje.

„Supratome, kad turime labai skirtingus požiūrius į laisvosios prekybos sutartį, bei nepasiekėme jokių susitarimų“, - po diskusijų su R. Lighthizeriu spaudos konferencijoje sakė Pietų Korėjos prekybos ministras.

Kimas Hyun-chongas teigė, kad Seulas mano, jog didelis JAV prekybos deficitas nėra tiesioginė prekybos sutarties kaltė. Jis taip pat pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos apie galimybę sutartį nutraukti nekalbėjo.

Savo ruožtu R. Lighthizeris teigia, jog nuo 2011 m. iki praėjusių metų, JAV prekybos deficitas su Pietų Korėja padvigubėjo ir dabar siekia 27,6 mlrd. dolerių.

Dėl dvišalės prekybos sutarties su Pietų Korėja pirminį susitarimą 2007 m. pasiekė George`o Busho administracija, tačiau jo įpėdinis Barackas Obama po 3 metų atsisakė šios sutarties bei išsiderėjo naujas sąlygas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.