Verslas

2017.08.21 17:43

Apribota Namų kredito unijos veikla

ELTA 2017.08.21 17:43

Lietuvos banko (LB) Priežiūros tarnyba iki 2017 m. spalio 20 d. apribojo Namų kredito unijos (buvusi kredito unija „Šešiagrąšis“) veiklą ir paskyrė laikinąjį administratorių. Veiklos apribojimo metu kredito unija negali teikti finansinių paslaugų.

Apriboti kredito unijos veiklą ir perduoti valdymą laikinajam administratoriui Lietuvos bankas nusprendė operatyviai reaguodamas į neplaninio inspektavimo metu nustatytas galimai nusikalstamų veikos požymių turinčias Namų kredito unijos operacijas. Dėl jų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Lietuvos bankas Namų kredito unijai paskyrė laikinąjį administratorių – UAB „Insolvensa“. Administratorius įpareigotas pateikti išvadas dėl kredito unijos finansinės būklės ir dėl to, kaip būtų galima apsaugoti indėlininkų, kitų kreditorių ir klientų interesus. Išvados dėl kredito unijos Namų kredito unijos - iki rugsėjo 15 d. Įvertinęs laikinojo administratoriaus pateiktą informaciją, Lietuvos bankas spręs dėl tolesnės unijos veiklos.

Šių metų birželio 30 d. duomenimis, Namų kredito unijos turtas sudarė 826 tūkst. Eur, ši įstaiga vienijo šiek tiek daugiau nei 1 tūkst. narių ir pagal turto dydį buvo antra mažiausia kredito unija Lietuvoje.

Indėlininkams nieko daryti nereikia, kol vertinama unijos finansinė būklė ir nėra nuspręsta dėl jos veiklos perspektyvų. Kredito unijos narių indėliai yra apdrausti valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“ Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo nustatyta tvarka.