Verslas

2017.08.21 17:34

Specialistas ragina studentus: neieškokite būsto paskutinę minutę

Artėja nauji mokslo metai – pareigingi studentai jau ieškosi sau būsto, o kiti suskubs tik rugsėjį. Nekilnojamojo turto specialistai pataria pastarojo varianto vengti, nes paskutinę minutę pasiūlymų bus gerokai mažiau ir pigesnių butų rasti bus keblu. Anot jų, atokiau nuo miesto centro galima išsinuomoti normalų būstą už 300 eurų ar kiek mažiau.    

„Ober-House“ Vilniaus Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada teigia, kad ieškantys buto su vienu miegamuoju Senamiestyje turėtų pakloti apie 400 eurų. Tiesa, jo teigimu, vidutinis studentų biudžetas – apie 200 eurų nuomai, tad jie dažnai kooperuojasi.  

Pasak M. Čiulados, studentai mieliau renkasi geresnę kokybę šiek tiek atokiau nuo miestro centro nei brangesnį būstą arčiau mokymosi įstaigos.

Specialistas atkreipia dėmesį, kad rugpjūčio–spalio mėnesiais būsto nuomos kainos pakyla 5–10 proc., tad ragina studentus neatidėti visko rudeniui. Taip pat reikia nusiteikti ir galimam nuomotojų nusistatymui prieš studentus.

„Patarimas vienas – ieškoti ne paskutinę minutę. Galbūt pasitelkti savo tėvus. Tai savininkams suteikia tam tikrą pasitikėjimą. Visgi studentai nėra pati labiausiai pageidaujama nuomininkų kategorija. Būna ir taip, kad netgi suradus tinkamą variantą tenka išgirsti „ne“, vien dėl to, kad tai yra jauni, nepatyrę studentai, ir savininkai šiek tiek baiminasi to triukšmo, vakarėlių, studentiško gyvenimo“, – sako M. Čiulada.

Daugiau apie tai – įraše.