Verslas

2017.08.20 16:09

Klaipėdos valdžia ieško, kas uostamiestyje suprojektuotų sakurų parką

BNS 2017.08.20 16:09

Klaipėda tikisi pasipuošti sakurų parku – ieškoma, kas parengtų parko projektą.

Į pabaigą eina jau antras projektavimo konkursas – pirmame neatsirado norinčiųjų dalyvauti. Dabartiniame konkurse paraiškų laukiama iki rugpjūčio 28-osios.

Parkas turėtų atsirasti netoli Žvejų kultūros rūmų.

„Ten yra nemažas vieno hektaro plotas, yra suplanuotas detaliuoju planu sklypas tam reikalui, jis laukė savo dienos, dabar paskelbėme konkursą. Vienas konkursas neįvyko, nebuvo pageidaujančiųjų projektuoti, gal daug kas nepastebėjo pirmo mūsų skelbimo, tai dabar plačiau paskelbėme“, – BNS sakė savivaldybės Architektūros ir miesto planavimo skyriaus atstovė Laimutė Norkienė.

Konkurse norintys dalyvauti projektuotojai turi atlikti tyrinėjimo darbus ir pateikti ne mažiau kaip du projektinių pasiūlymų variantus, sąmatinius skaičiavimus.

„Sakuros nemėgsta šlapių šaknų, tai gal kalvų galima įrengti. Mes sąlygose įrašėme, kad reikia atsižvelgti į tai, ką augalas mėgsta, tai projektuotojai turi šiek tiek pasidomėti ir gal pavyks sakuroms augti (...). Ten ne tik sakuros turėtų būti, bet ir dar kokių nors augaliukų, kad būtų japoniškas sodas“, – L. Norkienė.

Sakurų pasodinta ir kitose Klaipėdos vietose, tačiau, pavyzdžiui, prie Arkos skulptūros jos nyksta.

Paklausta, kodėl apskritai kilo idėja uostamiestyje sodinti sakurų parką, L. Norkienė pasakojo apie nesėkme pasibaigusią ankstesnę japoniškių vyšnių parko steigimo iniciatyvą.

„Idėja atsirado iš to, kad kažkuriais metais buvo atvažiavęs japonas žurnalistas, jis labai norėjo Klaipėdai padovanoti sakurų. Tada ieškojome vietos jo padovanotoms 100 sakurų, dar buvo verslininkai, kurie norėjo arbatinę daryti, tai buvo suplanuotas sklypas su vieta arbatinei. Detaliajame plane buvo toks sprendinys, kad tas, kas turės arbatinę, įrengs tą parką. Sakuras gavome, jas laikė botanikos sodas gana ilgai, bet jos įšalo, o parko verslininkai taip ir neįrengė“, – apgailestavo uostamiesčio savivaldybės atstovė.

Sakurų parkas yra pasodintas Vilniuje, šių pavasarį gražiai žydinčių medelių yra ir Kaune, Kėdainiuose, Alytuje bei kituose miestuose.