Naujienų srautas

Verslas2013.05.23 11:40

Buvęs „Versli Lietuva“ vadovas apskųstas VTEK

ELTA 2013.05.23 11:40

Seimo narys socialdemokratas Artūras Skardžius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas ištirti viešoji įstaiga „Versli Lietuva“ buvusio generalinio direktoriaus Pauliaus Lukausko veiklos atitikimą Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

Seimo narys socialdemokratas Artūras Skardžius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas ištirti viešoji įstaiga „Versli Lietuva“ buvusio generalinio direktoriaus Pauliaus Lukausko veiklos atitikimą Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

P. Lukauskas nuo 2009 m. lapkričio 30 d. ketveriems metams buvo priimtas į viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ generalinio direktoriaus pareigas.

„Pažymėtina, jog iš paviešintų duomenų matyti, kad viešoji įstaiga „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas per 2012 metus darbe nebuvo 68 darbo dienas, neįskaitant kasmetinių atostogų. Nurodoma neatvykimo į darbą priežastis – neapmokamos atostogos arba leidimas neatvykti į darbą su administracijos leidimu. Neatvykdamas į darbą, buvęs VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius didelę laiko dalį praleido užsienyje (Ukrainoje, Rusijoje), kaip teigiama, teikdamas konsultacines paslaugas užsienio subjektams. Manytina, kad tokiu būdu įstaigos „Versli Lietuva“ generalinis direktorius P. Lukauskas ne tik aplaidžiai vykdė tiesiogiai jam pavestas pareigas, tačiau ir galimai gavo asmeninę naudą pasinaudodamas tarnybine padėtimi“, – sakoma kreipimesi į VTEK.

Jame pažymima, kad generalinis direktorius, turėdamas tarnybinę prieigą prie viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ kaupiamos ir apdorojamos informacijos, teikė konsultacijas užsienio subjektams, tokiu būdu, manytina, gaudamas akivaizdžią asmeninę naudą.

Pasak A. Skardžiaus, generalinis direktorius P. Lukauskas, eidamas viešąsias pareigas, turėjo galimybę naudotis ir atitinkama informacija, sudarančia valstybės paslaptį. „Todėl privataus pobūdžio konsultacijų teikimas užsienio subjektams akivaizdžiai prieštarauja ne tik Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymui, tačiau ir Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms, o asmeninės naudos gavimas teikiant tokio pobūdžio konsultacijas vienareikšmiškai suponuoja interesų konfliktą“, – sako A. Skardžius.

Jo nuomone, esant tokiai situacijai, kyla pagrindas manyti, kad buvęs įstaigos „Versli Lietuva“ generalinis direktorius P. Lukauskas nesilaikė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme numatytos pareigos teisės aktų nustatyta tvarka ir priemonėmis vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra, ir nesilaikė reikalavimo nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi