Verslas

2017.08.17 16:12

ESO: SGD stotelė Druskininkuose užtikrins patikimą dujų tiekimą

LRT.lt 2017.08.17 16:12

Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbtą laikinos suskystintų gamtinių dujų (SGD) stotelės Druskininkuose nuomos konkursą laimėjo bendrovė „JetGas“. Ji veiks tol, kol bus įrengta nuolatinė stotelė. Kaip skelbiama bendrovės pranešime žiniasklaidai, dujų tiekimo alternatyva užtikrins rinkos konkurenciją jau nuo šio šildymo sezono pradžios.

Pranešime taip pat pažymima, kad SGD išdujinimo stotelė padidins gamtinių dujų tiekimo patikimumą ir saugumą, nes Druskininkuose esantis tinklas nėra sujungtas su Lietuvos gamtinių dujų perdavimo ar skirstymo sistema.

„JetGas“, kuriai rugpjūčio 17 d. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) suteikė gamtinių dujų tiekimo licenciją, įrengs laikiną stotelę ir užtikrins dujų tiekimą. Pagal sutartį bendrovė turės patiekti daugiau kaip 100 t gamtinių dujų. Stotelė bus nuomojama nuo pusmečio iki trejų metų, kol bus įrengta stacionari.

Energetikos ministerijos patvirtintame „Nepertraukiamo gamtinių dujų tiekimo Druskininkų savivaldybės vartotojams užtikrinimo 2016–2017 metų veiksmų plane“ numatyta, jog SGD išdujinimo įrenginys yra būtinas, siekiant užtikrinti nepertraukiamą, saugų ir patikimą gamtinių dujų tiekimą Druskininkų savivaldybės vartotojams.

ESO 2016 metų lapkričio 29 dieną įsigijo Druskininkų savivaldybėje esančią gamtinių dujų skirstymo sistemą, o nuo lapkričio 1 dienos, kai veiklą nutraukė buvęs dujų tiekėjas, vykdo garantinę dujų tiekimo veiklą. Gamtinės dujos tiekiamos 2674 privatiems ir 9 verslo klientams.

Gamtinių dujų skirstymo sistema Druskininkuose nėra sujungta su Lietuvos gamtinių dujų perdavimo ar skirstymo sistema, gamtinės dujos čia tiekiamos iš Gardino (Baltarusija) apskrities. Gamtinių dujų skirstymo paslaugą iki Druskininkų miesto teikia bendrovė „Intergas“, o gamtines dujas tiekia „Haupas“ iš Rusijos. Galutinius vartotojus Druskininkų savivaldybės teritorijoje gamtinės dujos pasiekia per ESO valdomą skirstomųjų dujotiekių sistemą, besitęsiančią apie 25 km.