Verslas

2017.08.17 14:44

Vilniaus oro uostas atnaujina veiklą

Ketvirtadienį baigiama Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija. Oro uosto atstovai džiaugiasi, kad viskas baigta laiku, o keleiviai nepatyrė jokių nesklandumų pagrindiniu tapusiame Kauno oro uoste.

Ketvirtadienį po pietų vykusioje rekonstruoto tako atidarymo ceremonijoje buvo iškilmingai perkirpta raudona juosta ir pasidžiaugta laiku pabaigtais darbais.

Kaip teigė tako atidaryme dalyvavęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis, rekonstrukcija neabejotinai tapo didžiausiu šių metų Lietuvos aviacijos rinkos įvykiu ir sėkmingai įvykdyto itin sudėtingo projekto pavyzdžiu.

Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas pabrėžė didžiulį tiek šios įmonės, tiek rekonstrukcijos darbus atlikusių rangovų darbuotojų indėlį, teigiama pranešime spaudai.

Kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija truko 35 dienas. Visą šį laiką didžioji dalis skrydžių buvo perkelta į Kauną. Per šį laiką Kaune aptarnauta apie 370 tūkst. keleivių ir apie 3,5 tūkst. skrydžių.

Rekonstruojant taką buvo pakeista senoji danga ir sutvirtinta skrydžių juosta, įrengtos naujos lietaus surinkimo ir drenažo sistemos, rekonstruota žiburių sistema, darbų vertė – daugiau kaip 18 mln. eurų. Oro uosto vadovybės teigimu, paskutinį kartą prieš du dešimtmečius rekonstruotas takas buvo smarkiai nusidėvėjęs ir artėjo prie avarinės būklės.

BNS nuotr.

Lietuvos oro uostų vadovai džiaugiasi, kad rekonstrukcija vyko sklandžiai – darbai baigti laiku, Kauno oro uoste sistemos nestrigo, keleiviai nusiskundimų taip pat neturėjo.

Tiesa, ateinančias kelias dienas žmonės raginami atidžiai peržiūrėti informaciją ant bilieto, nes dalis skrydžių dar bus vykdoma iš Kauno, o dalis – grįš į Vilnių. Be to, sostinės oro uosto teritorijoje bus pokyčių, nes iki spalio bus tvarkomos jo prieigos. Šiek tiek keisis eismas teritorijoje.

Visiškai baigus kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją planuojama rekonstruoti ir saugumo patikros zoną bei terminalą, kad jis būtų erdvesnis ir pajėgus aptarnauti daugiau keleivių. Tačiau dėl to oro uostas uždaromas nebus.

Pirmasis lėktuvas Vilniaus oro uoste iš Rygos turėtų nusileisti naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.