Verslas

2017.08.16 11:12

Energetikos ministras: elektros tinklus būtina atnaujinti sparčiau

LRT.lt 2017.08.16 11:12

Po savaitgalį praūžusios audros, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitikime su „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) generaline direktore Dalia Andrulioniene aptarė, kaip yra įgyvendinamas veiksmų planas dėl elektros  tinklo atsparumo ekstremaliems gamtos reiškiniams ir klientų informavimo gerinimo.

Savaitgalį, praūžus audrai, elektros tiekimas sutriko apie 60 tūkst. ESO klientų. Kaip įprasta, dauguma sutrikimų įvyko dėl miškingose vietose ant elektros laidų nuvirtusių medžių, teigiama pranešime spaudai.

ESO duomenimis, apie 70 proc. elektros tinklo pradėta eksploatuoti daugiau nei prieš trisdešimt metų, oro linijos iš viso sudaro apie 72 proc. ESO elektros tinklo. Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos projekte Energetikos ministerija siūlo numatyti, kad iki 2030 m. visos senos elektros skirstomųjų tinklų oro linijos (0,4–10 kV įtampos) būtų pakeistos į požemines kabelines elektros linijas. Tai pats patikimiausias būdas užtikrinti, kad dėl nemalonių gamtos reiškinių – audrų, liūčių ar sniego – nedings elektra. 

Veiksmų planas dėl elektros  tinklo atsparumo ekstremaliems gamtos reiškiniams ir klientų informavimo gerinimo buvo parengtas energetikos ministro prašymu po masinio elektros tiekimo sutrikimo per šių metų Velykas. Tuo metu, dėl gausiai iškritusio sniego be elektros liko apie 80 tūkst. ESO klientų. Valstybinė energetikos inspekcija po šio įvykio atliko išsamų patikrinimą ir nurodė, kad stichinių oro reiškinių atvejais turi būti užtikrintas pakankamas skaičius brigadų, kurios galėtų operatyviai pašalinti stichinių meteorologinių reiškinių sukeltus padarinius ir kaip įmanoma greičiau būtų atstatytas elektros tiekimas.