Verslas

2015.09.08 13:45

Teismas: DNB bankas privalės sumokėti savo klientams 11,5 mln. litų

Teismas Panevėžyje po daugiau nei metų bylinėjimosi paskelbė, kad bankas DNB 15 fizinių asmenų privalės atlyginti 11,5 milijono litų.  

Teismas Panevėžyje po daugiau nei metų bylinėjimosi paskelbė, kad bankas DNB 15 fizinių asmenų privalės atlyginti 11,5 milijono litų.

Tikėjęsi pelningai uždirbti iš banko pasiūlytos investicinės schemos kai kas iš šių žmonių užstatė būstą, kai kas žemę. Bankas sako nenorėjęs klaidinti, o sprendimą tikriausiai skųs, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Panevėžio apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė, kad ieškiniai – pagrįsti, o bankas, siūlydamas savo lėšomis įsigyti obligacijų, pats pažeidė kelis įstatymus.

„Žmonės nepažeidė nieko, jie pasitikėjo banku, pasitikėjo jo profesionaliais ir atsidavė bankui įkeisdami savo turėtą ir parduodant produktą,  t. y, akcijas susietas su obligacijomis. Pasirodo, tai produktas labai didelio rizikingumo, o bankas pristatė kaip visiškai saugų produktą“, – sako vienas iš nukentėjusiųjų Vladas Sakalauskas.

Į teismus išsirutuliojusi istorija prasidėjo prieš krizę. Anot panorusių užsidirbti žmonių, bankas įsipareigojo pats išplatinti obligacijas; žadėta, kad per metus jos atneš apie 8 procentus pelno. Už paskolą reikėjo mokėti 5 procentus palūkanų, tad likę 3 turėjo būti pelningi. Smogus krizei ir kritus obligacijų vertei, bankas sutiko jas išpirkti už nominalią jų vertę, bet nesutiko padengti palūkanų.

Teigiama, kad analogiškai apgauti daugiau nei 600 žmonių.  Suma – apie 100 milijonų litų. Šis teismo sprendimas – pirmas ir įkvėpė likusius nukentėjusiuosius.

Banko atstovai tikina klientų specialiai neklaidinę, esą kiekvienas jų turėjęs užtektinai laiko susipažinti su sutartimis prieš jas pasirašydamas, o kai kurie net konsultuotis su savo teisininkais.

„Tikrai negalime sutikti, kad bankas būtų laikomas atsakingu už daugiau uždirbti siekusių žmonių sprendimus, priimtus ignoruojant banko rekomendacijas pasirinkti kitokią investiciją“, – sako bando DnB atstovas spaudai Andrius Vilkancas.