Verslas

2017.08.10 15:21

Suderinti nauji reikalavimai lietuviškų produktų eksportui į Japoniją ir Zelandiją

LRT.lt 2017.08.10 15:21

Lietuviškų šaldytų maisto produktų gamintojai savo produkciją galės pasiūlyti ir Naujosios Zelandijos vartotojams. Suderinti reikalavimai, leisiantys eksportuoti į šią šalį sudėtinius šaldytus produktus, pavyzdžiui picas su sūriu, jautiena ar kiauliena. Be to, iš naujo susitarta dėl pieno ir jo produktų eksporto reikalavimų, taikomų eksportui į Japoniją.

Derybose su Naująja Zelandija tai jau antra maisto produktų grupė, dėl kurių eksporto susitarta šiemet. Šių metų vasarį taip pat buvo atnaujintas veterinarijos sertifikatas pieno produktų eksportui į Naująją Zelandiją. Per septynis šių metų mėnesius iš viso jau eksportuota 3161 t pieno produktų, teigiama pranešime spaudai.

Japonijai priėmus naujus gyvūnų sveikatos reikalavimus žaliaviniam pienui ir pieno produktams, bei iš naujo įvertinus snukio ir nagų ligos pasireiškimo rizikos laipsnį eksportuojančiose šalyse, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuota, kad Lietuvos atžvilgiu užbaigtas naujų veterinarijos reikalavimų pieno produktų eksportui derinimo procesas. Lietuva įtraukta į sąrašą šalių, kuriose nėra minėtos ligos ir kuriose taikomos atitinkamos prevencijos ir kontrolės priemonės.

VMVT duomenimis, per septynis šių metų mėnesius į Japoniją eksportuota 297 t pieno produktų. Nauji veterinarijos reikalavimai bus taikomi visoms pieno produktų siuntoms iš Lietuvos, pasieksiančioms Japoniją po 2017 m. lapkričio 1 d.

Šių metų pradžioje taip pat suderinti leidimai jautienos ir paukštienos eksportui į Japoniją. Šiuo metu į patvirtintų eksportuojančių įmonių sąrašus yra įrašyta po penkias mėsos perdirbimo įmones atitinkamai jautienos ir paukštienos eksportui.