Verslas

2017.08.09 18:27

Statutinių pareigūnų atlyginimai didės palaipsniui

ELTA 2017.08.09 18:27

Vyriausybėje sutarta, kad statutinių pareigūnų atlyginimų koeficientai didės 1,5 punkto. Taip bus sudarytos teisinės galimybės didinti pareigūnų darbo užmokestį. 

Naujos redakcijos statutą ketinama pateikti Seimui rudens sesijoje. 

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas viliasi, kad dalį lėšų, reikalingų pareigūnų algoms didinti, pavyks rasti vykdant reformas. 

„Tikimės, kad dalį pinigų, reikalingų pareigūnų algoms didinti, pavyks rasti vykdant struktūrines pertvarkas. Norime turėti bent teisines prielaidas kelti darbo užmokestį. Pavyzdžiui, policija sutaupė pinigų ir neturi teisinio pagrindo išmokėti darbo užmokesčio“, – kalbėjo E. Misiūnas, pridūręs, kad „koeficientas nebus padengtas pinigais“, t.y., jo kėlimas automatiškai nereiškia atitinkamo algos padidėjimo pareigūnui. 

Vis dėlto ministras sako, kad pareigūnai realų atlyginimų didėjimą pajus jau kitąmet. Be to, pareigūnų šeimų pajamos didės ir dėl didinamų vadinamųjų „vaiko pinigų“.

„Didžioji dalis pareigūnų – apie 70 proc. yra jauni žmonės bei šeimos turinčios vaikų. Atsižvelgiant į jų pajamas, jiems didės išmokos už vaikus, o tai jaunyn nuo 20 iki 50 eurų papildomų pajamų per mėnesį“, – aiškino E. Misiūnas.

Ministras E. Misiūnas neatmetė galimybės, kad vienoms institucijoms sugebant sutaupyti, o kitoms ne, atitinkamai padidės jų pareigūnų algų disproporcija.

„Numatyta, kad tikriausiai bus priimtas sprendimas, jog ministerijos bus asignavimų valdytojos, tai bus 14 asignavimų valdytojų. Dėl to ministerija (Vidaus reikalų ministerija – ELTA) turėtų tą problemą išspręsti. Nes, taip, šiuo metu policijos pareigūnų vidutinis darbo užmokestis yra apie 750 eurų, o viešojo saugumo pareigūnų nesiekia 500 eurų. Tai čia yra grėsmė“, – sakė E. Misiūnas. 

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad algos turėtų kilti ir ugniagesiams gelbėtojams. 

„Ugniagesiai į pokyčių krepšelį numatę pagal savo struktūrines reformas sutaupyti artimiausiu metu iki 1,5 mln. eurų per metus, kurie bus panaudoti ugniagesių tiek atlyginimų kėlimui, tiek ir būtiniausiai įrangai, kurios šiandien jiems trūksta“, – sakė Premjeras. 

Vykdant pertvarkas 2015–2017 m. statutinės tarnybos jau sutaupė apie 17 mln. eurų. Kitų metų biudžete papildomai vidaus reikalų sistemai (iš pokyčių krepšelio) numatoma skirti 6 mln. eurų. Šie pinigai bus skirti pareigūnų algų didinimui.

Šiuo metu vidaus reikalų sistemoje tarnauja beveik 20 tūkst. pareigūnų.