Verslas

2017.08.09 08:44

Didžiausios JK medicinos organizacijos po „Brexit“ gali netekti dalies verslo

Dvi didžiausios Jungtinės Karalystės medicinos  organizacijos po „Brexit“ gali netekti didelės dalies verslo. Teigiama, jog Nyderlandai siekia, kad Europos vaistų agentūra būtų perkelta iš Londono į Amsterdamą, o tai neigiamai paveiktų Jungtinės Karalystės tyrimų organizacijas.

Skaičiuojama, kad Jungtinės Karalystės Vaistų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra atlieka maždaug trečdalį licencijavimo ir stebėjimo darbų, už kuriuos atsakinga Europos vaistų agentūra.

Teigiama, kad jei pastaroji bus perkelta į Amsterdamą, Jungtinė Karalystė patirtų dvigubą smūgį. Pirmiausiai nukentėtų būstinėje dirbantis personalas. Be to, tai paveiktų agentūros ir dviejų didžiųjų šalies sveikatos organizacijų santykius ateityje.

Iki šiol šios dvi agentūros be licencijavimo ir stebėjimo teikdavo mokslinę pagalbą,  atlikdavo ir smulkius tyrimus bei kitus Europos vaistų agentūrai reikalingus darbus. Manoma, kad po „Brexit“ užsakymai gali smarkiai sumažėti, arba jų visai nelikti.

Pranešama, kad devynios šalys siekia, kad agentūra būtų perkelta pas jas. Sprendimas turėtų paaiškėti lapkritį. Agentūra bus perkelta Jungtinei Karalystei oficialiai palikus Europos Sąjungą 2019-ųjų kovą.