Naujienų srautas

Verslas2017.08.08 15:59

Pradedamos jungti biudžetinių įstaigų bendrosios funkcijos

LRT.lt 2017.08.08 15:59

Vyriausybė nusprendė pradėti valstybės įstaigų buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijų konsolidavimą. Taip siekiama didinti viešojo sektoriaus efektyvumą bei taupyti valstybės biudžeto lėšas.

Vyriausybės kanclerės Mildos Dargužaitės teigimu, daugeliu atveju valstybės institucijų veikla neefektyvi, funkcijos dubliuojamos, orientuojamasi į procesą, ne į rezultatą, todėl neišvengiamai būtina reformuoti ir efektyvinti viešąjį sektorių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Visose biudžetinėse įstaigose šių funkcijų paskirtis yra tokia pati, tačiau jos valdomos ir atliekamos skirtingais būdais, pasitelkus atskiras informacines sistemas. Dėl šios priežasties valstybės lėšos naudojamos nepakankamai racionaliai, funkcijos atliekamos neefektyviai, veiklos neretai dubliuojamos.

„Buhalterinę apskaitą ir personalo administravimo funkcijas skirtingais lygiais yra konsolidavusios Suomija, Estija, Airija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir kitos pažangios Europos Sąjungos valstybės, įvairios verslo organizacijos tiek užsienyje, tiek Lietuvoje. Vieną šių funkcijų – buhalterinę apskaitą sėkmingai konsoliduoja ir dalis Lietuvos savivaldybių“, – teigė M. Dargužaitė.

Lietuvoje vienas personalo darbuotojas aptarnauja iki 100 darbuotojų, o Estijoje – beveik 1200. Mūsų šalyje vienas darbuotojas vykdo 105 darbuotojų darbo užmokesčio apskaitą, Estijoje – beveik 1100. Lietuvoje tiek buhalterinei apskaitai, tiek personalo administravimui naudojama daugiau kaip 15 skirtingų tarpusavyje nesuderintų informacinių sistemų, kurių palaikymas per metus kainuoja beveik 1 mln. eurų.

Ministrų kabinetas pirmiausia siūlo konsoliduoti technines buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas. Numatoma taikyti bendrus šių veiklos procesų standartus, dalį jų automatizuoti, diegti bendras informacines sistemas. Įstaigų bendrųjų funkcijų sujungimas ateityje leistų taupyti veiklos išlaidas, skiriamas joms atlikti bei reikalingoms informacinėms sistemoms palaikyti ir tobulinti.

Vyriausybės kanceliarijai kartu su ministerijomis pavesta artimiausiu metu pateikti vyriausybei siūlymus dėl šių funkcijų konsolidavimo būdo ir biudžetinių įstaigų, kurių funkcijas siūloma sujungti pirmiausia, apimties. Minėtos institucijos taip pat turi pasiūlyti biudžetinę įstaigą, kuriai būtų tikslinga pavesti centralizuotai atlikti šias funkcijas.

Viešojo sektoriaus efektyvumo didinimas ir įstaigų vidinių procesų optimizavimas yra vienas iš šios vyriausybės prioritetų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi