Verslas

2013.05.21 20:59

Biokuro rinkoje – konkurencijos pažeidimų šešėlis

Teisėsaugininkų akiratyje atsidūrę „Vilniaus energijos“ biokuro pirkimai sudomino ir konkurencijos sargus. Konkurencijos tarybos vadovas, susitikęs su prezidente, informavo, kad jau nuo vasario tiriama, ar šiluma sostinę aprūpinanti „Vilniaus energija“, pirkdama biokurą iš įmonės, susijusios ir su „Vilniaus energijos“ steigėja Prancūzijos bendrove „Dalkia“, nepažeidžia konkurencijos įstatymo.

Teisėsaugininkų akiratyje atsidūrę „Vilniaus  energijos“ biokuro pirkimai sudomino ir konkurencijos sargus. Konkurencijos tarybos vadovas, susitikęs su prezidente, informavo, kad jau nuo vasario tiriama, ar šiluma sostinę aprūpinanti „Vilniaus energija“, pirkdama biokurą iš įmonės, susijusios ir su „Vilniaus energijos“ steigėja Prancūzijos bendrove „Dalkia“, nepažeidžia konkurencijos įstatymo.

Jau senokai susirūpinusi, kaip padidinus biokuro naudojimą ir konkurenciją, šilumos ūkyje užtikrinti pigesnį šildymą vartotojams, Prezidentė tiksi aktyvesnių veiksmų ir iš rinkos prievaizdų.

„Matome, kad biokuro naudojimas didėja, tačiau tai neturi didelės įtakos šilumos kainoms, ypač didžiuosiuose miestuose. Galimai išlieka susitarimai, kurie riboja konkurenciją ir atitinkamai žemesnes kainas vartotojams. Prezidentė  mano, kad Konkurencijos taryba, bendradarbiaudama su kitomis institucijomis, turi dėti visas pastangas, kad ta rinka būtų griežčiau prižiūrima ir kad vartotojai gautų kiek įmanoma žemesnes šildymo kainas“, – informavo Prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas.

Konkurencijos tarybos vadovas tikina, kad tiriant galimus konkurencijos pažeidimus biokuro rinkoje, tokį, dėl kurio galėjo didėti šilumos kaina, būtų  galima įžvelgti nebent „Vilniaus energijos“ sandoryje su biokuro tiekėja „Bionovus“. Tačiau tai esą – tik įtarimai nuo vasario  pradėtame tyrime. 

„Turime galvoje susitarimus tarp „Vilniaus energijos“ ir „Bionovus“,  kurie galimai uždaro rinką ir neleidžia patekti kitiems biokuro gamintojams, tiekėjams. Todėl kaina rinkoje galimai galėtų būti didesnė“, – dėstė Konkurencijos tarybos vadovas Šarūnas Keserauskas.

„Vilniaus energijos“ atstovai sako, kad biokurą iš savo tiekėjų perka pagal sutartį, sudarytą laikantis visų Vyriausybės nutarimais numatytų sąlygų. Pasak Konkurencijos tarybos vadovo, pradedant tokius tyrimus tikimasi, kad jie atgrasys ir kitus galimus pažeidėjus, privers juos susimąstyti ar ką nors keisti savo veikloje, nes baudos už konkurencijos pažeidimus  gali siekti iki 10 procentų nuo metinės  įmonės apyvartos