Verslas

2017.08.07 16:57

Ukrainos „Naftogaz“ vėl pirks dujas iš „Shell“ ir „Eni“

ELTA2017.08.07 16:57

Ukrainos valstybinė energetikos įmonė „Naftogaz“ po pertraukos atnaujino dujų pirkimą iš britų bendrovės Europos padalinio ir Italijos „Eni“ antrinės įmonės, informuoja „OilNews“.

Kaip pažymi leidinys, Ukrainos naftos ir dujų bendrovė liepą gamtines dujas į Ukrainą pradėjo tiekti per antrinę Šveicarijos bendrovę „Naftogaz Trading Europe“. Liepos viduryje „Naftogaz“ iš „Naftogaz Trading Europe“ Ukrainos pasienyje gavo apie 7 mln. kubinių metrų dujų.

Pastarąjį kartą „Shell“ dujas Ukrainai tiekė prieš tris mėnesius, „Eni“ – prieš pusę metų.

2017 m. vasarą „Naftogaz Ukrainy“ susitarė su savo antrine įmone „Naftogaz Trading Europe“, susitarime numatyta tiekti dujų už 148,8 mlrd. grivinų.

Kaip pažymi „OilNews“, 2017 metais per „Naftogaz Trading Europe“ planuojama importuoti 1,7 mlrd. kub. metrų dujų – maždaug penktadalį planinio metinio importo.

Per pirmąjį 2017 metų pusmetį Ukraina padvigubino dujų importą iš Europos Sąjungos. „Ukrtransgaz“ duomenimis, šio kuro šalyje pirmąjį pusmetį buvo suvartota 17,7 mlrd. kub. metrų dujų, arba 1,7 proc. daugiau nei tuo pačiu 2016 metų laikotarpiu. Iš viso, liepos 1 duomenimis, Ukrainos požeminėse dujų saugyklose buvo laikoma 11,6 mlrd. kubinių metrų dujų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt