Verslas

2017.08.07 20:17

Eurokomisaras: JK į ES biudžetą turės mokėti ir po „Brexit“

BNS 2017.08.07 20:17

Didžioji Britanija į Europos Sąjungos biudžetą turės mokėti mažiausiai iki 2020 metų ir po išstojimo iš Bendrijos, nes turės dengti savo ilgalaikius įsipareigojimus Bendrijai, Vokietijos laikraščiui „Bild“ duotame interviu sakė Europos Sąjungos biudžeto reikalų komisaras Guentheris Oettingeris.

Nepaisant to, kad oficialūs JK išstojimas iš ES suplanuotas 2019 metų kovo 29 d., Londonui teks dar kurį laiką mokėti Briuseliui dėl ilgalaikių programų, kuriose dalyvauti įsipareigojo Jungtinė Karalystė.

Visgi ES biudžetas po „Brexit“ neteks 10–12 mlrd. eurų per metus. Ir šį trūkumą ketinama padengti mažinant išlaidas ir didinant mokestinę naštą kitoms ES šalims.

G. Oettingeris taip pat išreiškė nuomonę, kad ateityje Briuseliui teks atsisakyti finansinių lengvatų kai kurioms ES narėms, pažymi „Deutsche Welle“.

Šaltiniai britų vyriausybėje anksčiau laikraščiui „The Sunday Telegraph“ teigė, kad išstodamas iš ES Londonas yra pasirengęs Briuseliui sumokėti 36 mln. svarų sterlingų (apie 40 mln. eurų). Tokią sumą Londonas sutinka išmokėti tik tokiu atveju, jei pavyks pasiekti priimtinų susitarimų dėl tolesnių ekonominių santykių su ES, įskaitant ir susitarimą dėl laisvosios prekybos.