Verslas

2015.09.08 13:45

„Yahoo“ už milijardą dolerių perka „Tumblr“

Algirdas Acus, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

  Verslo pasaulio dėmesį prikaustė daugiau nei milijardo dolerių vertės sandoris, kuriuo interneto paslaugų milžinas „Yahoo“ įsigijo kitą skaitmeninių technologijų banginį – „Tumblr“.  

Verslo pasaulio dėmesį prikaustė daugiau nei milijardo dolerių vertės sandoris, kuriuo interneto paslaugų milžinas „Yahoo“ įsigijo kitą skaitmeninių technologijų banginį –  „Tumblr“.

Reklamos guru vadinamas „Tumblr“  žada keistis patirtimi „Tumblr“, kuris stipresnis naujausiomis technologijomis. Tiesa, skeptikai mano, kad sandoris pervertintas, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Bendrovė „Tumblr“ derina socialinius tinklalapius su internetiniais dienoraščiais. Kompanija sukūrusi itin draugišką aplinką vartotojui ir taip pritraukė daugiau nei šimtą milijonų pageidaujančių internetinio dienoraščio. O „Yahoo“ paslaugos persmelktos reklamos ir daug platesnės – nuo paieškos internete, žiniasklaidos iki tokių esminių interneto elementų kaip elektroninis paštas.

„Yahoo“  itin populiarus Jungtinėse Valstijose, kiekvieną mėnesį bendrovės tinklalapius aplanko per septynis šimtus milijonų lankytojų. Vis dėl to, pastaruoju metu „Yahoo“  į šėšėlį nustūmė tokios bendrovės kaip „Google“ ar „Facebook“.

Tačiau praėjusią vasarą prie „Yahoo“ vairo stojusi Marisa Meyer siekia sugrąžinti bendrovę į pirmas eiles. Tai esą padės padaryti milijardo ir šimto milijonų dolerių vertės sandoris, kuriuo įsigyta „Tumblr“.

 „Yahoo“ sako, kad „Tumblr“ ir toliau veiks nepriklausomai, jai vadovaus tas pats vadovas – Davidas Karpas, vienas iš „Tumblr“ įkūrėjų. Abi bendrovės viena kitą papildys ir atvers savo išteklius.

Analitikai sako, kad „Yahoo“ geriau išnaudoja reklamos erdves, o „Tumblr“ – stipresnis vartotoją pritraukiančiomis technologijomis. Vis dėl to, kai kurie analitikai mano, kad sandoris pervertintas. Esą „Tumblr“ praėjusiasiais metais gavo tik trylikos milijonų pelną, ji ne itin linkusi pardavinėti reklamos vietas, o pati „Yahoo“ sparčiai besikeičiančiame interneto versle atsilieka ir gali pražudyti perspektyvią bendrovę.

Populiariausi