Verslas

2017.08.02 17:43

Patarė, kaip apsaugoti sveikatą ir turtą perkūnijos metu

LRT.lt2017.08.02 17:43

Sinoptikų duomenimis, trečiadienį Lietuvoje numatomi audringi orai – galime sulaukti ir perkūnijos, kuri pasižymi ne tik įspūdingu garsu ir vaizdu, bet ir išaugusia pavojaus tikimybe. Pranešime spaudai teigiama, kad šią vasarą audros jau spėjo padaryti nuostolių už daugiau nei 80 000 eurų. Dalis iš jų – dėl žaibo iškrovų.

Kaip tinkamai elgtis ir sumažinti žalų riziką, išgirdus perkūniją vairuojant automobilį, būnant lauke ar patalpoje?

Vairuojant automobilį

Kaip teigia „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas Mindaugas Balinskas, automobilis – pakankamai saugi priemonė perkūnijos metu. Jei stichija užklumpa vairuojant, reikia sustoti šalikelėje, kuo toliau nuo aukštų medžių ar elektros linijų – jie yra pagrindiniai nelaimių kaltininkai.

Jei būtina tęsti kelionę, patariama būti atsargesniems nei įprastai – rekomenduojama sulėtinti greitį, padidinti atstumą iki priekyje važiuojančio automobilio, o esant galimybei važiuoti automagistrale ar greitkeliu, kur mažesnė tikimybė, kad dėl stipraus vėjo ar žaibo užkris nulaužti medžiai.

Būnant lauke

Žaibuojant arba griaudžiant visada geriau pasilikti namuose. Tačiau jei atsitiko taip, kad audrai prasidėjus nespėjote grįžti namo ir esate lauke, patariama elgtis ypač atsargiai. Reikia stengtis kuo greičiau įeiti į arčiausiai esančias patalpas – jokiu būdu nesislėpti po aukštais pavieniais medžiais ar šalia elektros stulpų, venkite aukštesnių atvirų vietų.

Kaip rašoma pranešime spaudai, girdint perkūniją reikia nesimaudyti, neplaukioti vandens telkiniuose. Jeigu audra užklupo būnant vandenyje – kuo skubiau reikia plaukti į krantą.

Esant patalpoje

Jeigu žmogus išgirdo perkūniją būdamas patalpoje – geriausia jam joje ir likti iki audros pabaigos. Tačiau net ir tada būtina laikytis saugumo taisyklių: reikia stovėti kuo toliau nuo langų, neliesti metalinių vamzdžių ir vengti daiktų, kurie gali turėti stiprų elektros krūvį. Būnant namuose patariama ne tik išjungti, bet ir ištraukti iš elektros lizdų visus prietaisus. Taip pat svarbu išjungti televizoriaus lauko anteną, sandariai uždaryti langus, duris, orlaides.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt