Verslas

2017.08.02 15:06

S. Skvernelis įvertino socialdemokratų mokesčių siūlymus

ELTA2017.08.02 15:06

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad trečiadienį koalicijos partnerių socialdemokratų pateikti siūlymai mokesčių sistemai tobulinti yra svarstytini, bet būtina nepamiršti valstybės finansinių galimybių ir fiskalinės drausmės. Savo ruožtu vyriausybė planuoja ketvirtadienį pristatyti savo naujausius siūlymus mokesčių pertvarkai.

„Visi papildomi siūlymai dėl socialinio paketo remiasi į esminį principą – iš kur paimti lėšas. Matyt, niekas nedrįstume prieštarauti, kalbėdami apie vaikų pinigus, kad jie galėtų būti 100, 200 arba 500 eurų vienam vaikui“, – sakė S. Skvernelis, reaguodamas į Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Seime seniūno Andriaus Palionio nuomonę, kad vadinamieji vaiko pinigai turėtų siekti apie 100 eurų.

Socialdemokratų siūlymą taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą platesniam asmenų skaičiui (t. y. ir naudojantiesiems malkas, dujas ar kitą kurą) S. Skvernelis įvardijo kaip svarstytiną klausimą. Savo ruožtu PVM lengvatos centralizuotam šildymui dydis turėtų paaiškėti ketvirtadienį.

„Kol kas procentų nepasakėme, kokie galėtų būti, bet tikiuosi, kad rytoj tą savo žinią paskelbsime. Vyriausybė įsipareigojusi iki spalio 1 d. įvesti naują lengvatą centriniam šildymui. Dėl galimų lengvatinių tarifų kitokioms šildymo formoms, tai vėlgi, reikia paskaičiavimo, kiek tai kainuotų valstybės biudžetui“, – sakė ministras pirmininkas.

Kalbėdamas apie progresinių mokesčių pasiūlymą premjeras atkreipė dėmesį, kad būtina įvertinti tokios idėjos poveikį visoms socialinėms grupėms.

„Pirmą kartą šiandien išgirdome tokį siūlymą. Nesinorėtų, kad pradėtume papildomą mokesčių naštą skirti žmonėms, kurie dirba, kuria ir kuria darbo vietas“, – sakė vyriausybės vadovas.

Kaip jau skelbta, socialdemokratai koalicijos taryboje pristatė savo siūlymus vyriausybės rengiamai mokesčių pertvarkai. LSDP norėtų didesnių vadinamųjų vaiko pinigų, įvardijo pageidaujamą gyventojų pajamų apmokestinimo progresyvumą, nurodė PVM lengvatų siūlymus šildymui, būtiniausiems maisto produktams, taip pat brangaus turto apmokestinimo variantus.