Verslas

2017.08.02 15:08

V. Pranckietis: 15 proc. PVM lengvata šildymui būtų teisinga

BNS2017.08.02 15:08

Iki 15 proc. sumažinta pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata šildymui būtų teisinga, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.   

„Visiškai sutarėme, kad tai būtų teisinga. Bet ta yra kitų metų biudžetas“, – trečiadienį po valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdžio žurnalistams pareiškė Seimo vadovas.

Parlamentinės socialdemokratų frakcijos seniūnas Andrius Palionis sako, kad tarybos posėdyje apie konkretų PVM dydį nebuvo kalbos.

„Visų pirma dabar nekalbėjome apie pačius procentus, daugiau palietėme klausimą, ar tiktai centriniam šildymui galioja ar turėtų galioti platesniam ratui žmonių, kurie šildosi dujomis, malkomis, elektra, geoterminiu šildymu...“, – sakė A. Palionis.

Jo žodžiais, „asmeniškam“ jam 15 proc. lengvata šildymui „tiktų“.

„Frakcijos nuomonė visų pirma yra, kad apimti didesnį žmonių ratą“, – teigė socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas.

Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, vyriausybė yra įsipareigojusi iki spalio grąžinti 9 proc. lengvatinį PVM tarifą centriniam šildymui. Finansų ministras Vilius Šapoka anksčiau sakė, kad toks tarifas turėtų galioti nuo šių metų šildymo sezono pradžios iki metų pabaigos. Nuo 2018 metų planuojama jį padidinti iki 15 proc.

Dėl lengvatos kitoms šildymo formoms premjeras nekomentavo.

„Reikia paskaičiavimų, kiek tai kainuos valstybės biudžetui ir kaip tai galima būtų kompensuoti papildomomis pajamomis, kad būtų galima taikyti“, – BNS sakė jis.

Šildymui nuo birželio taikomas įprastas 21 proc. PVM tarifas. Liepos pradžioje valdantieji „valstiečiai“ sutiko su konservatorių siūlymu grąžinti 9 proc. tarifą mainais į konservatorių paramą urėdijų reformai. Pasirašytame susitarime nebuvo įvardytas konkretus PVM tarifas, tačiau konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad jis turi būti 9 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt