Verslas

2015.09.08 13:45

Inžinerinės pramonės parodoje: vaikų sukonstruoti automobiliai ir robotų kovos

ELTA2015.09.08 13:45

Tarptautinėje inžinerinės pramonės parodoje „Balttechnika 2013“ lankytojai galės pamatyti vaikų sukonstruotų saulės baterijomis varomų automobilių modelių lenktynes bei išvysti robotų sumo imtynes.

Tarptautinėje inžinerinės pramonės parodoje „Balttechnika 2013“ lankytojai galės pamatyti vaikų sukonstruotų saulės baterijomis varomų automobilių modelių lenktynes bei išvysti robotų sumo imtynes.

Gegužės 21–23 dienomis Vilniaus parodų ir konferencijų centre „Litexpo“ rengiama 21-oji tarptautinė paroda „Balttechnika“, kurioje inovatyvius sprendimus pristatys daugiau kaip 150 inžinerinės pramonės įmonių, asociacijų ir mokslo įstaigų. Šiemet paroda skirta ne tik šios srities specialistams. Joje nemokamai gali apsilankyti visi, kurie nori susipažinti su inžinerinės pramonės naujovėmis ir tendencijomis.

Jaunieji parodos lankytojai artimiau susipažins su inžinerinės pramonės veikla, apžiūrės bendraamžių sukurtus inovatyvius prototipus, išvys automobilių modelių varžybas „Saulė veža“ – savo sukonstruotais saulės elementais varomais automobiliukais varžysis pradinukai bei vyresniųjų klasių moksleiviai.

Klaipėdos universiteto atstovai parodoje demonstruos „ROBOT-SUMO“ kovas, kurių metu lankytojai susipažins su robotų veikimu ir techninėmis charakteristikomis. Kiekvienose varžybose rungsis du robotai, kurie naudodami įvairius jutiklius stengsis aptikti varžovą ir išstumti jį už ringo.

Jie taip pat ekspozicijoje pristatys savo sukurtą stendą, kuriame traukiniai važiuoja pagal realias traukinių eismo taisykles. Per realų Girulių kelyno planą ir kelias išgalvotas stotis su įspūdingais tiltais bei kitomis nepakartojamą kraštovaizdį sukuriančiomis detalėmis važiuojantį traukinį lankytojai galės valdyti išmaniaisiais įrenginiais.

Paroda inžinerinės pramonės atstovus gegužės 21–22 dienomis kviečia į tarptautinę kontaktų mugę, kurią organizuoja VšĮ „Versli Lietuva“, tarptautinių verslo mugių organizatorius „b2fair“ bei Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt