Verslas

2017.07.26 10:05

Premjeras: lengvatos šildymui ir viešbučiams išliks

BNS2017.07.26 10:05

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis perspėja socialdemokratus nevilkinti sprendimo dėl tolesnio darbo valdančiojoje koalicijoje. „Valstiečių“ deleguotas premjeras sako, kad jis alternatyvią paramą siektų užsitikrinti nelaukdamas formalaus koalicijos partnerių sprendimo, jei šie diskusijas bandytų nukelti iki biudžeto priėmimo stadijos.

„Jei socialdemokratų skyriai apsispręs nelikti koalicijoje, tai bus gerbtinas sprendimas, tik tas sprendimas turėtų būti padarytas pakankamai greitai“, – BNS sakė premjeras.

S. Skvernelis sako pageidaujantis, kad koalicijos partnerių pozicija paaiškėtų iki Seimo sesijos pradžios rugsėjo 10 dieną.

„Pageidautina, kad tai būtų iki sesijos pradžios, kad būtų galima sėkmingai darbuotis vyriausybei ir kalbėti apie vyriausybės palaikymą arba kitą koaliciją, kad šitas politinis sprendimas nenusikeltų į tą laikotarpį, kai valstybė negali sau tokių žaidimų leisti, kalbant apie biudžeto priėmimą“, – teigė ministras pirmininkas.

Socialdemokratų vadovybė partijos skyrių pozicijų dėl tolesnio darbo su „valstiečiais“ laukia iki rugsėjo 20 dienos, po to žada šį klausimą svarstyti partijos taryboje. 

S. Skvernelio teigimu, jei bus aiškios tendencijos, kad dauguma socialdemokratų skyrių nebenori tęsti darbo koalicijoje, formalaus sprendimo laukti nebebus prasmės.

„Jeigu laikytis tos linijos, ką partijos pirmininkas (Gintautas Paluckas) pasakė, kad skyrių nuomonė bus svarbiausia, tai nereikia laukti termino pabaigos. Jeigu 90 proc. skyrių pasakys savo nuomonę, tai mums nereikia formalaus partijos tarybos sprendimo“, – interviu antradienio vakarą kalbėjo premjeras.

S. Skvernelis taip pat sakė tikįs, kad socialdemokratų frakcija Seime bet kokiu atvejus liks valdančiojoje daugumoje.

„Matau galimybę ir net neabejoju, kad socialdemokratų frakcijos nariai, dirbantys Seime, galėtų likusius trejus su puse metų likti valdančiojoje daugumoje ir darbuotis“, – teigė premjeras.

Stebėtojų teigimu, socialdemokratai Seimo nariai gali būti labiau linkę likti valdžioje nei partijos vadovas Gintautas Paluckas.

Socialdemokratams pasitraukus iš koalicijos, premjeras turbūt ieškotų opozicijos paramos. Toks precedentas jau yra – konservatoriai neseniai parėmė „valstiečių“ siūlomą urėdijų reformą mainais į pažadą sugrąžinti mokesčių lengvatą šildymui.

„Valstiečių“ frakcija Seime turi 56 atstovus, socialdemokratų gretose dirba 19 parlamentarų. Socialdemokratai  yra delegavę ūkio, užsienio reikalų ir teisingumo ministrus.