Verslas

2015.09.08 13:45

Kiekvienam lietuviui tenka per 13100 litų valstybės skolos

ELTA 2015.09.08 13:45

Sekmadienio pavakarę Vilniaus senamiesčiu pajudės Laisvės nuo mokesčių dienos eisena, kurios centre – tempiamas simbolinis mokesčių naštos akmuo.

Sekmadienio pavakarę Vilniaus senamiesčiu pajudės Laisvės nuo mokesčių dienos eisena, kurios centre – tempiamas simbolinis mokesčių naštos akmuo.

Tradicinė Liberalų ir centro sąjungos organizuojama Laisvės nuo mokesčių dienos eisena pajudės iš Rotušės aikštės Vyriausybės rūmų link.

Jau keliolika metų minima Laisvės nuo mokesčių diena yra simbolinė data, kurios sulaukę galime ištarti: „Mokesčius valstybei mokėti baigėme. Nuo šiandien uždirbtus pinigus leisime savo poreikiams!“

Laisvės nuo mokesčių diena – tai tam tikras bendros mokesčių naštos rodiklis, parodantis, kokią mūsų visų sukuriamo bendrojo nacionalinio produkto dalį atiduodame valstybei perskirstyti per įvairius valstybinius biudžetus ir fondus.

2012 m. Lietuvos valstybės viešasis sektorius išleido per 35 milijardus litų. Tai yra iš kiekvieno Lietuvos žmogaus, įskaitant senelius ir naujagimius, planuojama per metus vidutiniškai surinkti maždaug po 11,100 lito ir kasmet ši suma vis auga.

Kiekvienais metais valstybė išleidžia daugiau negu surenka mokesčių, tai yra gyvena ne pagal išgales, ateities kartų skolon. Todėl Lietuvos valstybės skola jau viršija 41 milijardą litų.

Kiekvienam iš mūsų tenka per 13100 litų skolos. Palyginimui, 2009 m. valstybės skola buvo 18,8 milijardo litų, o kiekvienam piliečiui teko daugiau kaip 5600 litų skolos.