Verslas

2017.07.20 10:05

„Lidl“ mįslė: prekė ta pati, tik lietuviui brangesnė nei vokiečiui ar prancūzui

15min.lt2017.07.20 10:05

Dalis prekių „Lidl“ tinklo parduotuvėse Lietuvoje kainuoja daugiau nei analogiškos prekės, pavyzdžiui, Vokietijoje arba Prancūzijoje. Prekybininkas aiškiai neįvardija, kodėl taip yra, tik dėsto vadovėlines tiesas apie konkurenciją ir mokestinę aplinką.

Pagal vidutinį darbo užmokestį Europoje Lietuva lenkia vos kelias valstybes – Rumuniją, Vengriją ir Bulgariją. Tuo metu pagal kainas šaliai kartais negali prilygti ir tokie ekonomikos milžinai kaip Vokietija ar Prancūzija.

15min skaitytoją Marių šokiravo buitinės technikos kainos „Lidl“ parduotuvėse Lietuvoje ir Vakaruose skirtumas – pasirodo, kai kurios prekės Lietuvoje yra net 25 proc. brangesnės nei analogiški gaminiai Vakarų Europos „Lidl“ prekybos centruose.

Marius paanalizavo trijų valstybių – Lietuvos, Vokietijos ir Prancūzijos – „Lidl“ prekybos tinklo katalogus. Kai kurie kainų skirtumai iš tiesų nemaloniai stebina.

Aukšto slėgio plovimo įrenginys Lietuvos „Lidl“ kainuoja 59 eurus, Vokietijoje – 49,99 euro. Taigi 10 eurų arba 20 proc. brangiau.

Aliumininis krovinių gabenimo vežimėlis Lietuvoje kainuoja 34,9 euro, Prancūzijoje – 29,99 euro. Taigi lietuviai moka 5 eurais arba 16 proc. daugiau.

Lietuvoje daugiafunkcis siurblys kainuoja 99 eurus, Prancūzijoje – 79,99 euro. Taigi už tokį patį siurblį lietuviai priversti pakloti 20 eurų (25 proc.) daugia nei prancūzai.

„Lidl“ atstovai šiuos kainų skirtumus yra linkę aiškinti tik bendromis vadovėlinėmis tiesomis apie skirtingas rinkas ir komentuoti būtent šių konkrečių prekių kainų skirtumų nesutiko.

„Skirtingų rinkų palyginimas nėra įmanomas, nes kiekvienoje šalyje konkurencinė bei mokestinė situacija, daranti įtaką pardavimo kainoms, yra skirtinga. Taip pat, nederėtų pamiršti ir skirtingų veiklos sąnaudų bei žaliavų kainų svyravimų. Vykdydami savo veiklą Lietuvoje, konkuruojame su vietinėmis prekybos įmonėmis ir siekiame užtikrinti, kad bendras būtiniausių prekių, įsigytų mūsų parduotuvėse, krepšelis išsiskirtų savo patrauklumu šalies rinkoje“, – 15min kainų skirtumus komentavo Agnė Dalia Gaižauskienė, bendrovės Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovė.

Šie „Lidl“ kainų skirtumai yra tik vienas iš daugelio pavyzdžių, kad lietuviai kartais moka brangiau už tam tikras prekes nei kiti europiečiai.

Pavyzdžiui, gegužę 15min rašė, kad „Vilniaus pergalės“ gaminami saldainiai „Sostinė“ ir „Vilnius“ Lietuvos prekybos centruose pardavinėjami po beveik 15 eurų už kilogramą. Tuo metu Piterboro (Didžioji Britanija) lietuviai šiuos saldumynus gali įsigyti perpus pigiau – kilogramas kainuoja 7 svarus. Kodėl? Patys gamintojai paaiškinti negali.

Jie spėliojo, kad bendrovės greičiausiai išparduoda užsilikusius kiekius ir dėl to lentynose buvo galima matyti mažesnę kainą.

Taip pat 15min išsamiai rašė apie mobiliųjų telefonų kainų skirtumus Lietuvoje ir Vokietijoje. Išvada: be sutarties parduodamų įrenginių kaina gali skirtis keliais šimtais eurų.