Verslas

2017.07.18 19:32

Kokiu tikslu lietuviai dažniausiai skolinosi per pirmąjį pusmetį?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.07.18 19:32

Lietuvos gyventojai šiemet skolinasi dar aktyviau nei pernai. Kodėl taip yra ir kokiu tikslu dažniausiai skolinasi lietuviai?  

SEB Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis teigia, kad aktyvesniam pinigų skolinimuisi įtakos turi dvi priežastys. Viena jų – gyventojai pakankamai pozityviai vertina šalies ekonominę situaciją ir tai skatina gerai galvoti apie ateitį. Kitas dalykas – kredito gavimo procesas dabar yra dar lengvesnis.

„Maždaug 8 paraiškos iš 10 yra pateikiamos per internetinę banko sistemą. Sprendimas įvyksta per 5 minutes, galima pasirašyti sutartį neišėjus iš namų ir naudoti tuos pinigus“, – pažymi SEB atstovas.

Pasak jo, šiame banke žmonės dažniausiai skolinasi sumą nuo 1000 iki 3000 eurų, populiariausias terminas – 3–4 metai.

Pasak V. Žagūnio, mūsų šalies gyventojai linkę taupyti.

„Lietuvos gyventojų taupymo portfelis didėja sparčiau nei paskolų portfelis. Klientų dalis, kurie skolinasi vartojimo reikmėms, nėra didelė. Netgi lyginant su būsto kreditais ar kitais produktais“, – sako SEB atstovas.

Kaip skelbia SEB statistika, gyventojai pirmąjį 2017-ųjų pusmetį dažniausiai skolinosi automobiliui įsigyti ir būstui remontuoti: 60 proc. SEB banko suteiktų vartojimo paskolų buvo skirtos būtent šiems tikslams. 

Daugiau apie tai – įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt