Verslas

2017.07.11 10:20

Premjeras: PVM lengvata šildymui bus, bet ne 9 proc.

BNS2017.07.11 10:20

Vyriausybė už konservatorių balsus dėl urėdijų pertvarkos, svarstys galimybę grąžinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui, pareiškė premjeras Saulius Skvernelis.

„Sutarta, kad bus vyriausybės teikimui pritarta dėl lengvatos šildymui įvedimui“, – antradienį Seime žurnalistams pareiškė premjeras.

„Iki spalio 1 dienos mes esame įsipareigoję pateikti ir priimti reikalingus įstatymus, nuo kada ji (lengvata – BNS) įsigalios spręs įstatymas“, – pridūrė premjeras.

Jis taip pat pranešė, kad lengvatos tarifas bus kitas, o ne 9 procentai.

„Nustatysime greičiausia kitokius tarifus“, – sakė S. Skvernelis ir patikino, kad su Europos Komisija dėl to jau deramasi.

„Jau deriname“, – pridūrė jis.  

Apie tai, kad kai kurie „valstiečių“ ir socialdemokratų frakcijų nariai siūlo šildymą apmokestinti didesniu nei iki gegužės pabaigos galiojusiu 9 proc., o, pavyzdžiui, 12 ar 15 proc. PVM tarifu, BNS rašė birželio pradžioje. Tada teigta, kad tokiu atveju ir į biudžetą iš PVM  įplauktų šiek tiek papildomų pajamų, ir sumažėtų gyventojų išlaidos šildymui.

Dabar 9 proc. PVM tarifas taikomas knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams, viešbučiams, laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, keleivių vežimui, o 5 proc. – tik kompensuojamiems vaistams ir nekompensuojamiesiems, kainuojantiems daugiau negu 300 eurų.

Šildymui  nuo birželio taikomas įprastas 21 proc. PVM tarifas.