Verslas

2017.07.10 17:32

Elektros kainos augo visose Baltijos šalyse

LRT.lt2017.07.10 17:32

Praėjusią savaitę, liepos 3–9 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos ir Latvijos prekybos zonose elektros kaina buvo 42,8 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, kaina buvo penktadaliu aukštesnė. Estijos ir Suomijos prekybos zonose kainos taip pat ūgtelėjo iki 40,2 EUR/MWh.

Lietuvoje importuota 79 proc. suvartotos elektros, 43 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o 47 proc. elektros – iš trečiųjų šalių ir 10 proc. iš Lenkijos. Praėjusią savaitę Baltijos šalyse gamyba smuko 6 proc., todėl augo importas iš kaimyninių šalių. Lietuvoje daugiau nei pusę elektros pagamino hidroelektrinės. Nuo liepos 11 d. „NordBalt“ jungtis vėl prieinama rinkai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiandien Švedijos prekybos zonose elektros kaina pakilo 40,2 EUR/MWh, nes dėl Norvegijos tinklo ir kabelių priežiūros darbų jungčių pralaidumas tarp dviejų šalių sumažėjo kelis kartus.

Liepos 3–9 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos–Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 33 proc., Baltarusijos–Lietuvos – 13 proc. Tarptautinių Estijos–Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 70 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 3 proc., o Lietuvos kryptimi – 58 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt