Naujienų srautas

Verslas2013.05.16 17:02

Ūkio ministerija: P. Lukauskui buvo leidžiama pasirinkti

ELTA 2013.05.16 17:02

Viešojoje erdvėje nerimstant aistroms dėl VšĮ „Verslios Lietuvos“ vadovo atleidimo, Ūkio ministerija sako, kad įstaigos vadovas atleistas pagrįstai, priėmęs pasiūlymą nutraukti terminuotą darbo sutartį šalių susitarimu.

Viešojoje erdvėje nerimstant aistroms dėl VšĮ „Verslios Lietuvos“ vadovo atleidimo, Ūkio ministerija sako, kad įstaigos vadovas atleistas pagrįstai, priėmęs pasiūlymą nutraukti terminuotą darbo sutartį šalių susitarimu.

Ūkio ministerijos teigimu, 2009 m. į šias pareigas Paulius Lukauskas buvo priimtas be konkurso ir be bandomojo laikotarpio, kuris tradiciškai trunka 3 mėnesius. Taip pat P. Lukauskas piktnaudžiaudavo neatvykimu į darbą. Pernai darbe dėl skirtingų priežasčių jis nepasirodė 68 darbo dienas.

Dažniausiai jis esą teisinosi administracijos leidimais neatvykti į darbą arba neapmokamomis atostogomis.

2013 m. gegužės 6 d. Ūkio ministerija irgi gavo P. Lukausko prašymą leisti neatvykti į darbą nuo gegužės 13 d. iki gegužės 17 d. imtinai. Ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas šio prašymo netenkino. Ministerijos vadovybė paprašė P. Lukausko įvertinti prioritetus ir neišvykti asmeniniais reikalais į Rusiją, o susitelkti į darbą „Verslioje Lietuvoje“.

P. Lukauskas savo planų išvykti asmeniniais reikalais neatsisakė. Jam pasirinkus vykti į Rusiją asmeniniais reikalais ir atmetus Ūkio ministerijos vadovybės prašymą dirbti Lietuvoje, gegužės 8 d. P. Lukauskui buvo pateiktas pasiūlymas nutraukti terminuotą darbo sutartį šalių susitarimu.

Gegužės 9 d. P. Lukauskas priėmė pasiūlymą. Jam buvo išmokėtas priklausantis darbo užmokestis bei kompensacija už nepanaudotas atostogas, taip pat pasiūlyta 3 mėn. išeitinė kompensacija.

ELTA primena, jog ketvirtadienį palaikantieji atleidžiamą „Verslios Lietuvos“ vadovą P. Lukauską prie Ūkio ministerijos paliko 635 popierinius balandžius. Tokia akcija buvo siekiama akcentuoti tai, jog P. Lukausko vadovavimo laikotarpiu su „Verslios Lietuvos“ pagalba buvo įkurtos būtent 635 naujos įmonės.

Akcija sutraukė kelias dešimtis jaunų žmonių, kurie grupelėmis ėjo prie Ūkio ministerijos pastato ir dėjo popierinius balandžius, ant kurių buvo užrašyta „Šalin rankas nuo „Verslios Lietuvos“. Vienas iš akcijos organizatorių Tadas Langaitis teigė, jog ši akcija – tai žinutė apie tai, jog P. Lukauskas buvo atleistas nepagrįstai.

„635 balandžiai simbolizuoja 635 naujas įmones, įkurtas su „Verslios Lietuvos“ pagalba. Tai yra maždaug po vieną įmonę per vieną P. Lukausko darbo dieną. Verslo bendruomenė mano, jog jo atleidimas yra neteisėtas, ir už to galimai slypi visai kitokie tikslai. Žinome, kad yra nepanaudota 55 mln. litų „Verslios Lietuvos“ Europos Sąjungos paramos lėšų. Visuomenė bijo, kad gviešiamasi šiuos pinigus panaudoti kitais tikslais“, – teigė akcijos organizatorius.

Pasak T. Langaičio, jog tokiu veiksmu Ūkio ministerija parodė nepagarbą verslininkams.

„Tai yra nepagarba verslo bendruomenei. Kalbos apie „naujus laikus“ skaidriai veikiančioms ir inovatyvioms bei į eksportą orientuotoms įmonėms yra nesuprantamos“, – sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi