Verslas

2013.05.15 17:53

Mikroautobusų Vilniuje nebus

15min.lt2013.05.15 17:53

  Miesto politikai nepritarė ir privačių vežėjų įtraukimui į bendrąją viešojo transporto sistemą.  

Vilniaus taryba priėmė galutinį sprendimą dėl maršrutinių taksi sostinės centre. Nepritarus klausimui dėl vežėjų įtraukimo į bendrą viešojo transporto sistemą vežti keleivius autobusais vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais Vilniaus mieste tvarkos aprašo, politikai užvėrė kelią skelbti konkursus privatiems vežėjams, kad jie atvežtų keleivius iš priemiesčių.

Privačių vežėjų protestai dėl Vilniaus savivaldybės vykdomos viešojo transporto reformos sostinės politikus paveikė. Jie nepritarė klausimui, kuriame yra ir aprašas, pagal kurį būtų paskelbti konkursai privatiems vežėjams aptarnauti privežimo maršrutus.

Meras Artūras Zuokas bandė paveikti kolegas taryboje, sakydamas, kad tai yra klausimas dėl privataus viešojo transporto išlikimo Vilniaus susisiekimo sistemoje, tačiau vieno balso skirtumu sprendimui nepritarta.

Kaip anksčiau yra sakęs A. Zuokas, toks sprendimas užkerta kelia privatiems vežėjams vežti keleivius Vilniaus mieste.

Tačiau opozicijos atstovai įsitikinę, kad neturint aprašo, pagal kurį būtų skelbiami nauji konkursai, teks išlaikyti senąsias sutartis su privačiais vežėjais ir palikti jiems galimybę važinėti dabartiniais maršrutais.

To tikisi ir privatūs vežėjai. Vilniaus miesto vežėjų asociacijos prezidentas Saulius Matulionis yra sakęs, kad nepaskelbus naujų konkursų savivaldybė neturės pagrindo nutraukti dabar galiojančių sutarčių su privačiais vežėjais. „Sausio mėnesį, kada savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamentas išsiuntė privatiems vežėjams raštus, kad sutartys bus nutrauktos nuo liepos, motyvuodami, jog bus priimtas aprašas ir paskelbti nauji konkursai. Akivaizdu, kad tuo raštu užbėgta už akių – jie nežinojo, koks bus sprendimas, o jau mus bandė nuteikti, kad mūsų nebeliks. Savivaldybės taryba nepriėmė aprašo, vadinasi, negalės skelbti konkursų ir tuo pagrindu negali nutraukti sutarčių“, – 15min.lt yra sakęs S. Matulionis.

Pagal viešojo transporto planą keleivius iš sostinės priemiesčių iki autobusų ir troleibusų maršrutų turėjo atvežti privatūs vežėjai mažesnės talpos autobusais. Kadangi skelbti konkursų privežimui savivaldybė neturi kaip, tais keleiviais teks pasirūpinti bendrovei „Vilniaus viešasis transportas“. Pastarosios direktorius Gintaras Nakutis teigė, kad atokiau gyvenantys vilniečiai neturėtų jaudintis – miesto viešojo transporto įmonė ieškos galimybių vežioti visus keleivius.

Vilniaus mero A. Zuoko teigimu, jį nustebino ir nuvylė tarybos narių apsisprendimas panaikinti privačius vežėjus Vilniaus miesto visuomeninio transporto sistemoje: „Manau, kad būtų sveika viešojo transporto sistemoje konkurso būdu parinkti ir įtraukti privačius vežėjus. Tarybos nariai du kartus pasisakė prieš. Pirmą kartą galima buvo sakyti, kad tarybos nariai nelabai suprato, nebuvo įsigilinę, už ką balsavo, šį kartą jie tikrai žinojo, kodėl ir kaip balsuoja. Ir gaila, sprendimui skelbti konkursą ir įtraukti privačius vežėjus į viešojo transporto sistemą nepritarė.“

Meras sakė, kad sprendimas galutinis, tad Vilniuje nuo liepos privačių vežėjų visuomeninio transporto sistemoje nebelieka. „Situacija priminė šiek tiek Panevėžio savivaldybėje, kur prieš dvejus metus taryba priėmė tokį pat sprendimą ir paliko tik miesto transportą keleivių pervežimui. Dabar mums kyla vienintelis klausimas, kaip užtikrinti privežimą iš tų miesto teritorijų, kur nėra didelis gyventojų skaičius ir nebūtų prasminga siųsti didesnių autobusų“, – sakė A. Zuokas.

Miesto vadovo teigimu, galimybių privatiems vežėjams sostinėje nebeliko, todėl nesuprantamas jų džiaugsmas dėl tokio tarybos sprendimo. „Sutartys yra pasibaigusios ir nutrauktos nuo liepos 1-osios dienos. Po šito tarybos sprendimo klausimas išspręstas, – pareiškė A. Zuokas. – Tai tikrai nėra geras tarybos sprendimas, man buvo keista, kad tarybos nariai tam nepritarė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt