Verslas

2017.06.26 19:50

Įspėjo: šildymas didžiuosiuose miestuose gali brangti

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.06.26 19:50

Šilumos tiekėjai įspėja – centralizuotas šildymas Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojams gali brangti. Esą taip atsitiks, jei bus pakeista šilumos supirkimo kainos skaičiavimo metodika. Tačiau Kainų komisija ramina – tokie gąsdinimai nepagrįsti, o nauja tvarka esą skatins konkurenciją ir vartotojams bus naudinga.

Šilumą gaminančios įmonės, norėdamos ja aprūpinti gyventojus, turi dalyvauti aukcione. Jame varžosi šilumos tiekėjai ir nepriklausomi šilumos gamintojai. Dabar tiekėjams į kainą aukcionuose pakanka įtraukti kintamas sąnaudas, pavyzdžiui, biokuro kainą, o gamintojai konkuruoja, į kainą įtraukdami dar ir pastovias sąnaudas.

Kainų komisija siekia, kad tiek šilumos tiekėjai, tiek nepriklausomi gamintojai konkuruotų vienodai – į šilumos kainą turėtų įtraukti tas pačias sąnaudas. Tačiau šilumos tiekėjų asociaciją konsultuojančios įmonės vadovas tikina, kad pakeitus tvarką, situacija šilumos ūkyje bus iškreipta.

„Įteisinus naują konkurencinį elementą – konkuravimą pilnais kaštais – šilumos kainų komisija įtvirtino naujus maksimalių kainų nustatymo metodus, dėl kurių mes matome, kad atskiruose miestuose išaugs bendros gamybos sąnaudos“, – teigia „Ekotermijos“ vadovas Šarūnas Prieskienis.

Daugiau – Augusto Stankevičiaus reportaže.