Verslas

2013.05.14 11:27

A. Butkevičius: kova su šešėliu – nuo įspėjimų iki atsiskaitymų stebėjimo

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2013.05.14 11:27

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad kovai su šešėliu ir atlyginimais vokeliuose jau pasitelktos priemonės nuo įspėjimų iki atsiskaitymų stebėjimo.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad kovai su šešėliu ir atlyginimais vokeliuose jau pasitelktos priemonės nuo įspėjimų iki atsiskaitymų stebėjimo.

Lietuvos laisvos rinkos instituto atliktas tyrimas parodė, kad atlyginimus vokeliuose gauna daugiau kaip 20 proc. dirbančiųjų, o šešėlinė darbo rinka šalyje, lyginant su 2007-asiais, kone padvigubėjo.

Ministro Pirmininko teigimu, šešėlinė ekonomika išaugo būtent konservatorių valdymo laikotarpiu. Ši Vyriausybė jau turėjo keturis posėdžius dėl kovos su šešėliu.

„Labai stipriai dabar dirba Mokesčių inspekcija, yra paruošusi įvairias studijas, pavyzdžiui, dėl mokesčių surinkimo. Atliktas didžiulis darbas nagrinėjant darbuotojų skaičių ir jų atlyginimų dydžius, kokia yra sumokama gyventojų pajamų mokesčio dalis į savivaldybių ir valstybės biudžetus, – sakė A. Butkevičius. – Jau yra priimtos kai kurios priemonės, kaip kovoti su šešėliu. Įmonės ir smulkieji verslininkai informuoti, kad šitas kelias (šešėlinis – red. past.) yra blogas. Yra išsiuntinėti įspėjamieji laiškai, atliekami tam tikri tikrinimai, stebimi atsiskaitymai, pavyzdžiui, įsigyjant nekilnojamąjį ir kitą brangų turtą“.

2012 m. į darbo rinkos šešėlį buvo įsitraukę bent penktadalis (22 proc.) Lietuvos gyventojų, parodė Lietuvos laisvosios rinkos instituto tyrimas „Lietuvos šešėlinė ekonomika“.

Lietuvos gyventojų buvo klausiama, ar jie arba jų šeimos nariai 2012 m. naudojosi bent vienu iš nelegalių pajamų gavimo būdų – dirbo neoficialiai arba dirbo oficialiai, bet dalį pajamų gavo „vokelyje“. 5 proc. lietuvių pažymėjo, kad dirbo samdomą darbą neoficialiai, 8 proc. – kad gavo dalį pajamų „vokelyje“. 9 proc. lietuvių teigė, kad naudojosi abiem nelegalių pajamų šaltiniais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt