Verslas

2013.05.14 11:30

Premjeras: sprendimas dėl Visagino AE gali būti anksčiau nei planuota

LRT Radijo naujienų tarnyba2013.05.14 11:30

Sprendimas dėl Visagino atominės elektrinės (AE) statybos gali būti priimtas ir anksčiau nei planuota, sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Atsakymas dėl jėgainės turėjo būti aiškus iki spalio 1 dienos.

Sprendimas dėl Visagino atominės elektrinės (AE) statybos gali būti priimtas ir anksčiau nei planuota, sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Atsakymas dėl jėgainės turėjo būti aiškus iki spalio 1 dienos.

Antradienį LRT radijui Premjeras sakė „keistai“ žiūrintis į oponentų kritiką dėl pernelyg ilgai užsitęsusių derybų su regioniniais partneriais. Pasak A. Butkevičiaus, konservatoriai per savo ketverių metų valdymo laikotarpį galėjo su jais susitarti, paruošti reikalingą informaciją.

„Bet tos derybos vyko labai lėtai. Arba nesugebėjo paruošti visos dokumentacijos, kurios pageidavo Estija ar Latvija, nes puikiai žinau iš pokalbių su šių šalių ministrais pirmininkais. Apie detales kalbėti nenoriu. Turiu pasakyti, kad dabar iš opozicijos pusės skamba vos ne kaltinimas to, ko jie nepadarė, reikalauja, kad šitoje Vyriausybėje šį klausimą išspręstų per tris arba keturis mėnesius, nors labai puikiai supranta, kad Energetikos ministerija kartu su specialistais buvo paprašę Lietuvos energetikos instituto specialistų paruošti studiją ir pateikti savo pasiūlymus bei išvadas. Tie pasiūlymai buvo apteikti visai neseniai, tik labai keista buvo reakcija tiek politikų, tiek kai kurių žmonių sužinojus, kokios yra galutinės išvados“, – LRT radijui sakė A. Butkevičius.

Premjero teigimu, energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius susitiks su kolegomis iš Latvijos ir Latvijos, o po to vyks ekspertų diskusijos.

„Ir bus priimtas galutinis sprendimas iki spalio 1 dienos“, – teigė Ministras Pirmininkas.

Paklausus, ar negali būti taip, kad iki to laiko strateginė investuotoja - Japonijos korporacija „Hitachi“ iš viso atsisakys dalyvauti projekte, jeigu Lietuvos Vyriausybė kartu su regioniniais partneriais taip ilgai svarstys šį klausimą, Premjeras teigė, kad Energetikos ministerija su „Hitachi“ palaiko ryšius.

„Ir, aišku, šitas sprendimas gali būti priimtas ir per mėnesį. Niekas nedraudžia kuo greičiau susėdus už stalo išsiaiškinti ir priimti sprendimus ir tiesiog turėti atsakymus iš mūsų regioninių partnerių, nes kol kas mes girdime tam tikras abejones, kurios buvo man išsakytos jau sausį, kai susitikau su Estijos Ministru Pirmininku. Ir šitos abejonės turi būti išsklaidytos. O išsklaidymo kelias yra vienas: susėsti už stalo ir išsiaiškinti, ar toliau jie dalyvauja tame projekte“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Visagino AE projekto vertė siekia 17 mlrd. litų. Lietuvos dalis sudarys apie 6 mlrd. litų. Planuota, kad jėgainės statybos prasidės 2015 metais, o veikti elektrinė pradės 2020-2021 metais.

2011 m. gruodį iš atominės elektrinės projekto pasitraukus Lenkijai joje toliau dalyvauja Lietuva, Latvija, Estija ir strateginis investuotojas – Japonijos „Hitachi“.

Anot žiniasklaidos, estai demonstruoja vis atsargesnį požiūrį į projektą ir negarantuoja, kad dalyvaus jį įgyvendinant. Todėl Lietuvos politikai ėmė aktyviau dairytis į Lenkijos pusę. Ją gali būti stengiamasi įkalbėti grįžti į branduolinį projektą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt