Verslas

2013.05.14 11:23

Valstybinio vizito į Lietuvą atvyko Suomijos Prezidentas

ELTA 2013.05.14 11:23

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu dviejų dienų valstybinio vizito į Lietuvą atvyko Suomijos Prezidentas Saulis Niinisto.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu dviejų dienų valstybinio vizito į Lietuvą atvyko Suomijos Prezidentas Saulis Niinisto.

Lietuvos ir Suomijos valstybių vadovai aptars dvišalius santykius, ekonominius ryšius, Lietuvos pasirengimą pirmininkauti Europos Sąjungos (ES) Tarybai ir Šiaurės bei Baltijos šalių bendradarbiavimą (NB8).

Pasak Prezidentės, Suomijos ir Lietuvos bendradarbiavimas toliau pastebimai stiprėja. Abi šalis vienija atsakingas požiūris į finansų politiką, energetinį saugumą bei bendri interesai Baltijos jūros regione ir Europoje. Suomija jau dabar mūsų šalyje pirmauja pagal inicijuotų verslo projektų skaičių ir užima 9 vietą pagal tiesiogines užsienio investicijas. Tai rodo, kad šalių ekonominis bendradarbiavimas tampa dar intensyvesnis.

Lietuvos ir Suomijos partnerystė yra stipri ir tarptautinėje arenoje. Šalys bendradarbiauja NB6 formate, kuris jungia Šiaurės ir Baltijos šalis, esančias ES. Taip pat ir NB8 formate, jungiančiame visas Šiaurės ir Baltijos šalis.

Nuo šių metų liepos mėnesio abi šalys turi puikią galimybę dar labiau sustiprinti savo bendradarbiavimą, kai Lietuva pradės pirmininkauti ES Tarybai, o Suomija – Baltijos jūros valstybių tarybai.

Trečiadienį valstybių vadovai Klaipėdoje atidarys Suomijos ir Lietuvos bendros įmonės „Fortum Heat Lietuva“ pastatytą naują biokuru ir komunalinėmis atliekomis kūrenamą termofikacinę elektrinę.

Prezidentą S. Niinisto lydi Suomijos verslininkų delegacija. Vizito metu vyks dvišalis verslo forumas, kuriame bus aptariamos investavimo galimybės ir ekonominio bendradarbiavimo stiprinimas.

Po oficialių renginių šalių vadovai lankysis Nidoje.