Verslas

2017.06.15 12:26

S. Skvernelis mano, kad 3 tūkst. eurų grynųjų ribojimas – per didelis

BNS2017.06.15 12:26

Premjeras Saulius Skvernelis mano, kad 3 tūkst. eurų atsiskaitymų grynaisiais riba, kuriai trečiadienį pritarė vyriausybė, yra per didelė.

„Mano nuomone, ta suma yra per didelė, bet tai yra kompromisas“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė S. Skvernelis.

Jo nuomone, tai neapsunkins smulkiųjų verslininkų veiklos ir yra įsitikinęs, kad riboti atsiskaitymus grynaisiais reikia tam, kad būtų pažabota šešėlinė ekonomika.

„Yra smulkusis sektorius, kuris daugiau operuoja grynaisiais pinigais, bet ta suma, kurią siūloma įvesti – 3 tūkst. eurų – tikrai nėra ta, kuri sakytų, kad čia nukreipta į mažiausius smulkiuosius verslininkus. Mes turime padaryti griežtą tvarką ir apsunkinti gyvenimą tiems, kurie apgaudinėdami valstybę bando tuos pinigus realizuoti ir svarbu, kas susiję su politine korupcija“, – teigė jis.

Anot jo, „juodi pinigai“ cirkuliuoja Lietuvos ekonomikoje, tai rodo ir tai, kad šalies gyventojai išleidžia daugiau nei uždirba. Be to, pasak premjero, atsiskaitymų ribojimas galėtų pažaboti politinę korupciją.

„Pažiūrėkime tas pačias politinės korupcijos bylas, išgryninamos yra milžiniškos sumos, po to perduodami už veikimą arba neveikimą, kurie daro įtaką mūsų visų gyvenimui, kyšis duodamas tam, kad pasiekti vieną ar kitą tikslą ir dažniausiai tai susiję su valstybės biudžeto pinigais“, – tikino S. Skvernelis.