Verslas

2017.05.24 19:00

„Hanner“ nusileido: projektuoja žemesnius daugiabučius greta buvusio „Žalgirio“ stadiono

Viktorija Karsokaitė, 15min.lt2017.05.24 19:00

Po ilgų derybų nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“, atrodo, nusileido greta buvusio „Žalgirio“ stadiono Vilniuje gyvenantiems žmonėms. Projektiniuose pasiūlymuose, kuriuos pateikė įmonės antrinė bendrovė „Promola“, rašoma, kad rytinėje sklypo dalyje projektuojamas 4-5 aukštų namas, o toliau – 7 aukštų, – taip, kaip ir reikalavo gyventojai.

„Projektuojami du daugiabučių gyvenamųjų namų korpusai rytinėje ir vakarinėje sklypo dalyse. Rytinės pusės korpusas yra 4-5 aukštų, vakarinės – 7 aukštų. Po daugiabučių korpusais numatytas automobilių saugyklų blokas“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Anot bendrovės valdybos pirmininko Arvydo Avulio, savivaldybės siūlymu vienas daugiabutis bus žemesnis nei planuota iš pradžių.

„Pirminiame variante buvo numatyta statyti du septynių aukštų namus, dabar, po ilgų diskusijų surastas sprendimas, kuris tiko savivaldybei. Vienas pastatas paliktas septynių aukštų, o kitas pastatas – 4-5 aukštų. Šį kompromisinį sprendimą pasiūlė savivaldybė ir mes jam pritarėme“, – sakė jis.

Projektą įgyvendins antrinė „Hanner“ bendrovė „Promola“. Bendros investicijos į šį projektą turėtų siekti 9 mln. eurų.

Dvejuose A energinės klasės daugiabučiuose planuojama įrengti 117, 1-4 kambarių, 27-83 kv. m ploto butų. Po namu projektuojama 120 požeminių automobilių stovėjimo vietų.

Greta daugiabučių planuojama įrengti žaliąsias poilsio zonas su vaikų žaidimų aikštelėmis.

Statybos darbus ketinama pradėti šių metų vasarą, o baigti 2018 metų III ketvirtį.

BNS nuotr.

Galutinio siūlymo svarstymas su visuomene numatytas birželio 5 dieną.

15min sausį skelbė, kad greta „Žalgirio“ stadiono gyvenantys žmonės nerimavo dėl planuojamo daugiabučių projekto. Anot jų, projektuoti pastatai bus per aukšti ir prieš jų langus iškils pastatai, užstosiantys vaizdą. Be to, žurnalistams gyventojai skundėsi, kad apie keičiamą detalųjį planą nekilnojamojo turto bendrovė „Hanner“ informavo netinkamai.

Anot į redakciją parašiusio gyventojo, žmonės reikalavo palikti nuo 2009 metų detaliajame plane galiojančius nuostatus, pagal kuriuos prie Šeimyniškių gatvės galima statyti ne aukštesnius nei 4 aukštų pastatus. „Hanner“ šioje vietoje norėjo statyti iki 7 aukštų statinius. Namas, kuriame gyvena redakcijai parašęs vyras, yra 6 aukštų.

Tuomet „Hanner“ atsakė, kad gyventojai apie detaliojo plano korekciją buvo informuoti tinkamai, o siūlymas dalyje teritorijos statyti ne aukštesnius negu 4 aukštų pastatus yra nelogiškas, mat miesto centre turi kilti aukštesni statiniai.

Buvusioje „Žalgirio“ stadiono teritorijoje šiuo metu statomas 200 kambarių viešbutis „Courtyard by Marriott“ ir 15,5 tūkst. kv. m ploto verslo centras. Taip pat greta buvusio „Žalgirio“ stadiono bendrovė stato „Pilies apartamentų“ daugiabučius.

Iš viso į šios teritorijos plėtrą, kur numatyta viešbučio, verslo centrų bei gyvenamųjų namų statyba, planuojama investuoti daugiau nei 200 mln. eurų.