Verslas

2017.05.24 13:45

Atvertos durys šaldytos jautienos eksportui į Kiniją

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.05.24 13:45

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas trečiadienį turėtų baigė tarpvalstybines derybas dėl šaldytos jautienos produktų eksporto į Kiniją. Šaldytos jautienos eksportas į Kiniją tampa vis realesnis – šiandien žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, Maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika ir  Kinijos generalinės kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino administracijos (AQSIQ) viceministras Mei Kebao pasirašė trišalį protokolą dėl šaldytos jautienos reikalavimų eksportui, rašoma ŽŪM pranešime.

Pasak žemės ūkio ministro B. Markausko, Lietuvos jautienos eksportuotojams Kinijos rinka yra labai svarbi, todėl tikimasi bendradarbiavimą plėsti, o pasirašytas protokolas yra darnaus dvišalio darbo rezultatas.

„Galima sakyti, kad šiandien šaldytos jautienos gamintojai jau gali ruoštis produkcijos eksportui į Kiniją – padaryta bene 80 proc. darbo tam, kad lietuviška jautiena galėtų keliauti į šią milžinišką rinką. Žinoma, dar laukia sertifikavimo ir kitos procedūros, tačiau pasirašytas protokolas yra didelis žingsnis galutinio tikslo link“, – teigia žemės ūkio ministras B. Markauskas.

Maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius D. Remeika padėkojo AQSIQ viceministrui už produktyvų bendradarbiavimą bei išsakė viltį, kad sertifikavimas vyks taip pat sparčiai, kaip buvo pasirengta šio protokolo pasirašymui. Taip pat jis pabrėžė, kad laukia ir antrasis žingsnis – tai jautienos subproduktų eksportas į Kiniją.

„Kinijos ekspertai audito dėl jautienos į Lietuvą atvyko šių metų balandžio 19 d., taigi vos per mėnesį buvo pasirengta protokolo pasirašymui. Svarbu pažymėti, kad pasirašytas protokolas tik dėl šaldytos jautienos, jautienos produktai ir subproduktai nėra įtraukti. Tad žvelgiame toliau bei tikimės greitu laiku įtraukti į protokolą ir jautienos subproduktus“, – teigia VMVT direktorius D. Remeika.

AQSIQ viceministras džiaugėsi galimybe aptarti esamą ir būsimą bendradarbiavimą, taip pat pastebėjo, kad Lietuva yra didžiausia eksportuotoja į Kiniją iš Baltijos šalių, pasižyminti aukštos kokybės produktais. Pasak viceministro Mei Kebao, Kinija yra suinteresuota lietuviškų pieno produktų, grūdų bei jautienos importu.


Lietuva taip pat yra suinteresuota šienainio bei grūdų (kviečių) eksportu į Kiniją. Susitikimo metu Augalininkystės tarnybos prie ŽŪM vadovas Sergejus Fedotovas pastebėjo, kad Lietuva laukia atsakymo dėl AQSIQ ekspertų audito misijos.

Populiariausi