Verslas

2015.09.08 13:45

Bankai švelnina skolinimo sąlygas verslui

Jevgenijus Bardauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Lietuvos banko apklausa rodo, kad, stiprėjant konkurencijai, bankai švelnina skolinimo sąlygas verslui. Ši tendencija stebima jau antrą pusmetį iš eilės.

Lietuvos banko apklausa rodo, kad, stiprėjant konkurencijai, bankai švelnina skolinimo sąlygas verslui. Ši tendencija stebima jau antrą pusmetį iš eilės.

Palankiau pasiskolinti sudaromos sąlygos smulkiajam ir vidutiniam verslui, o ateityje jos švelnės dar labiau. Kaip pagrindinius argumentus bankai nurodo didėjančią konkurenciją ir gerėjantį rizikos vertinimą. Lietuvos banko atstovai sako, kad įtakos švelnėjančioms kreditavimo sąlygoms turi ne tik didėjanti konkurencija, bet ir geresni Lietuvos ekonomikos ateities lūkesčiai.

Šiemet komerciniai bankai taip pat tikisi ir iki penkių procentų augimo paskolų portfelio, nes ir verslas ir namų ūkiai turėtų daugiau skolintis. Tačiau, anot apklaustų bankų, praėjusį pusmetį ūgtelėjo rizikingesnių būsto paskolų maržos, buvo sutrumpinti paskolų terminai.

Bankai žada ateinantį pusmetį vartojimo paskolų sąlygas šiek tiek griežtinti, tiesa, būsto paskolos – nesikeis. Apklausos rezultatai parodė mažėjantį vėluojančių atsiskaityti su bankais klientų skaičių, ypač tarp būsto paskolų gavėjų. Todėl bankai tikisi nuosaikaus paskolų portfelio kokybės gerėjimo, o tai jiems leidžia mažinti specialiųjų atidėjinių blogoms paskoloms išlaidas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt