Verslas

2013.05.07 15:54

Lietuviškų sodybų kainas diktuoja pajūrio kurortai

LRT.lt2013.05.07 15:54

Įsibėgėjus pavasariui susidomėjimas sodybomis Lietuvoje išauga. Brangiausiai šiuo metu parduodamos sodybos pajūrio kurortuose – Palangoje ir Šventojoje. Ten vidutinė kaina siekia 343 tūkst. litų. Tokias tendencijas pateikia lankomiausias nekilnojamojo turto skelbimų portalas Domoplius.lt.

Įsibėgėjus pavasariui susidomėjimas sodybomis Lietuvoje išauga. Brangiausiai šiuo metu parduodamos sodybos pajūrio kurortuose – Palangoje ir Šventojoje. Ten vidutinė kaina siekia 343 tūkst. litų. Tokias tendencijas pateikia lankomiausias nekilnojamojo turto skelbimų portalas Domoplius.lt.

„Už vieną sodybą Palangoje ar Šventojoje galima įsigyti 17 sodybų Pakruojo rajone arba dvi Vilniaus rajone. Lietuvos pajūryje sodybos buvo ir liks brangiausiomis visoje šalyje“, – pastebi Evaldas Narbuntovičius, Domoplius.lt projekto vadovas.

Balandžio mėnesį atlikus Lietuvoje parduodamų sodybų analizę apskaičiuota, kad po Palangos ir Šventosios, brangiausiai sodybos parduodamos Druskininkų (vidutinė kaina – 269 tūkst. litų), Birštono (237 tūkst. litų), taip pat poilsiautojų pamėgtų Trakų (216 tūkst. litų) rajonuose.

„Visgi ne brangiausios sodybos sulaukia didžiausios potencialių pirkėjų paklausos. Mūsų duomenimis, labiausiai domimasi sodybomis Zarasų, Molėtų, Utenos ir kituose rajonuose, kur daugybė ežerų ar kitų vandens telkinių. Minėtuose Aukštaitijos rajonuose sodybos pigesnės ir yra labiau vertinamos pagal kainos bei vietos santykį nei parduodamos pajūryje“, – teigia Evaldas Narbuntovičius, Domoplius.lt projekto vadovas.

Brangiausia sodyba – už 5,2 mln. litų

Domoplius.lt duomenimis, apie pusšimčio sodybų kaina viršija 1 mln. litų. Šiuo metu brangiausiai parduodama sodyba yra Kretingos rajone Kartenoje. Jos kaina 5,2 mln. litų. Skelbime teigiama, kad parduodamas 700 arų sklypas su 250 kvadratinių metrų namu. Jis pastatytas prie ežero, yra leidimas statyti viešbutį ar restoraną. Iki Palangos – tik 20 kilometrų.

„Už daugiau nei milijoną parduodamos sodybos ilgai laukia naujų šeimininkų. Neretai jos parduodamos tik po metų dvejų ar dar vėliau. Pastebime, kad pirkėjai dažniau ieško sodybų, kurių kaina nesiekia 100 tūkst. litų. Į tokią sumą patenka daugiau nei pusė mūsų portale parduodamų sodybų skelbimų“, – sako Domoplius.lt projekto vadovas.

Už 5 mln. litų parduodama sodyba ir 20 km. nuo Vilniaus esančiose Bratoniškėse. Skelbime rašoma, kad sodyba labiausiai tinka kaimo turizmui, pobūvių, konferencijų rengimui. Kiemas apsodintas dekoratyviniais augalais. Sklypo plotas – 234 arai, o bendras 4 pastatų plotas – 927 kv. m. Šalia sklypo, slėnyje, teka Neris.

Pigiausios šiaurinėje dalyje

Pakruojo rajone esančias sodybas galima vadinti pigiausiomis Lietuvoje. Jų vidutinė kaina nesiekia net 17 tūkst. litų. Labai pigiai sodybos parduodamos ir Pasvalio (26 tūkst. litų), Akmenės (32 tūkst. litų), Šakių (33 tūkst. litų) rajonuose.

„Sodybos šiaurinėje Lietuvos dalyje yra ne tik pigiausios, tačiau turi ir mažiausią paklausą. Tai lemia itin nepalanki geografinė padėtis, atstumas nuo didžiųjų miestų, sumažėjusi žmonių darbo galia“, – teigia E. Narbuntovičius.

Domoplius.lt duomenimis, vidutinė parduodamos sodybos kaina Lietuvoje siekia 140 tūkst. litų. Tai yra apie 10 proc. brangiau negu pernai, kai vidutinė kaina buvo 130 tūkst. litų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.