Verslas

2015.09.08 13:45

JAV kompanija Vilniaus rajone atidaro naują gamyklą

LRT.lt 2015.09.08 13:45

JAV žemės ūkio technikos gamybos kompanija „Kinze Manufacturing Inc.“ pradeda savo veiklą Lietuvoje. Antroji pagal dydį pasaulyje sėjimo ir sodinimo technikos gamintoja atidarys savo gamybos padalinį Lietuvoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

JAV žemės ūkio technikos gamybos kompanija „Kinze Manufacturing Inc.“ pradeda savo veiklą Lietuvoje. Antroji pagal dydį pasaulyje sėjimo ir sodinimo technikos gamintoja atidarys savo gamybos padalinį Lietuvoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Įmonė įsikurs Vilniaus rajone, šalia kelio Vilnius – Druskininkai. Čia bus gaminami populiariausi įmonės produktai – sėjamoji ir sodinamoji technika. 99 proc. gaminių bus eksportuojama į kompanijos augančią Europos rinką – Rusiją, Ukrainą, Čekiją, Bulgariją, Vengriją ir kitas valstybes.

„Tai pirmoji mūsų gamykla užsienio valstybėje. Ketiname smarkiai didinti pardavimus Rusijoje, Ukrainoje bei Europos Sąjungoje“, – sako „Kinze Manufacturing Inc.“ viceprezidentė Susanne Kinzebaw. – „Ieškojome vietos plėtrai Rytų Europoje: Slovakijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje. Jūsų šalį pasirinkome dėl produktyvios ir efektyvios darbo jėgos, vietinių gamybos tradicijų bei pozityvaus dėmesio iš valstybės institucijų“.

Premjeras Algirdas Butkevičius džiaugiasi JAV kompanijos investicijomis, nes gamybinės pramonės plėtra yra vienas iš Lietuvos ekonominio vystymosi prioritetų.

„Kinze Manufacturing Inc.“ investicijos yra mūsų šalies naujai atrasto konkurencinio pranašumo – mechaninės inžinerijos – įvertinimas. Lietuva – tarsi vartai į NVS šalių rinkas su kokybiška infrastruktūra. Tikiuosi, kad ši įmonė Lietuvoje sukurs konkurencingą metalo apdirbimo ir technikos gamybos klasterį Vilniaus rajone, nes būtent gamybos sektorius labiausiai prisideda prie eksporto plėtros bei ženkliai skatina privataus sektoriaus mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros investicijas“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Gamykla pradės veikti 2013 m. rudenį ir plėsis trimis etapais. Pradiniame etape bus vykdomas gaminių surinkimas iš importuotų bei vietinės rinkos partnerių gaminamų komponentų. 2015 m. bus atidarytas virinimo ir dažymo cechas, dalį komponentų gaminantis vietoje. 2017 m. gamykloje veiks pilnas gamybos ciklas, nuo metalo apdirbimo iki galutinio surinkimo. Atidarymo metu 2013 metais įmonėje dirbs 10 žmonių, o pradėjus dirbti pilnu pajėgumu čia suksis jau 250 suvirintojų, mechanikų, šaltkalvių, staklių (CNC) operatorių ir kitų specialybių darbuotojų.

Kompanija ketina investuoti į darniąsias investicijas ir skirti lėšų bendradarbiavimui su vietos mokymo įstaigomis: universitetais, kolegijomis, profesinėmis mokyklomis bei profesinio rengimo centrais. Studentams bus suteikiama galimybė atlikti gamybinę praktiką ir susipažinti su pažangiomis gamybos technologijomis bei gamybos procesais. Tokiu būdu ketinama ugdyti būsimus darbuotojus.

„Naujas projektas turės teigiamą įtaką regiono ekonomikai“, – tikina Milda Dargužaitė, VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovė. – „Ši įmonė pasaulyje vertinama dėl aukštų kokybės standartų bei verslo integralumo principų. „Kinze Manufacturing Inc.“ inovacijų tradicijos papildys ilgametę Lietuvos inžinierinės pramonės patirtį ir suteiks jai stimulo vystytis toliau, vystant naujus produktus, tobulinant gamybos procesus bei keliant kokybės standartus. Džiaugiuosi šiuo Lietuvos laimėjimu pritraukiant investuotojus su moderniais gamybos poreikiais“.