Verslas

2015.09.08 13:45

„Gazprom“ derybininkai Lietuvos pasiūlymus svarstys iki gegužės vidurio

ELTA 2015.09.08 13:45

„Gazprom“ derybininkai Lietuvos pasiūlymus išsiderėti pigesnę gamtinių dujų kainą svarstys iki gegužės vidurio, teigia Premjeras Algirdas Butkevičius.

„Gazprom“ derybininkai Lietuvos pasiūlymus išsiderėti pigesnę gamtinių dujų kainą svarstys iki gegužės vidurio, teigia Premjeras Algirdas Butkevičius.

„Rusijos atstovai iki gegužės vidurio turi apsvarstyti mūsų pateiktus pasiūlymus ir po to mus informuoti. Tuomet bus susitikimas ekspertų lygiu. Po ekspertų atlikto darbo derybinės grupės vėl susitiks, tęs posėdį dėl galutinių sprendimų priėmimo“, – antradienį LRT radijui kalbėjo Vyriausybės vadovas.

ELTA primena, kad energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius jo vadovaujamos derybų grupės ir „Gazprom“ atstovų susitikimą penktadienį apibūdino kaip konstruktyvų, tačiau pažymėjo, kad derybos nebus paprastos ir greitos.

J. Neverovičius išsakė susirūpinimą dėl Lietuvos dujų vartotojams taikomų kainų, kurios, energetikos ministro teigimu, neatspindi realios situacijos dujų rinkoje, ir pažymėjo, kad Lietuvos siekis – stabili ir darni dujų tiekimo sistema, užtikrinanti konkurencingą dujų kainą Lietuvai.

Pasak ministro, realus dialogas ir derybos su vienintele dujų tiekėja ilgą laiką iš viso nevyko, todėl procesas nebus paprastas ir greitas. Proceso metu, teigia ministras, bus glaudžiai bendradarbiaujama ir su Europos Komisija.

„Gazprom“ spaudžia Lietuvą metams atidėti naujai steigiamos bendrovės „Amber Grid“ turto atskyrimą nuo „Lietuvos dujų“. Lietuva turėtų bent iki kitų metų lapkričio įšaldyti teisminius procesus Lietuvos ir arbitražo teismuose, pratęsti ilgalaikę tiekimo sutartį iki 2020-ųjų.

Šiuo metu „Gazprom“ dujas Lietuvai parduoda po maždaug 500 dolerių už 1000 kubinių metrų. Jei pavyktų susitarti dėl 20 proc. nuolaidos, Lietuva per metus sutaupytų apie 330 mln. dolerių.