Verslas

2013.05.07 09:41

Valdžia iš piniginių varys grynuosius

DELFI.lt 2013.05.07 09:41

Iš Lietuvos ekonomikos nesitraukiant „šešėliui”, premjeras Algirdas Butkevičius užsimena, kad bus imtasi dar griežtesnių kovos priemonių.

Iš Lietuvos ekonomikos nesitraukiant „šešėliui”, premjeras Algirdas Butkevičius užsimena, kad bus imtasi dar griežtesnių kovos priemonių.

Valdžios žvilgsnis nukrypo į šešėlinės ekonomikos kraują – grynuosius pinigus.

Pirmadienį susitikęs su institucijų atstovais aptarti kovos su šešėliu rezultatų ir tendencijų, premjeras nurodė, kad viena didžiausių problemų kovojant su mokestiniais nusikaltimais – atsiskaitymo grynaisiais pinigais teisės aktų spragos.

Finansų ministerijai ir Lietuvos bankui pavesta pateikti siūlymus dėl grynųjų pinigų apyvartos mažinimo priemonių.

Premjero teigimu, daug dėmesio turi būti skirta mokestiniams nusikaltimams ir pažeidimams, kurie yra išoriškai mažiau pastebimi, tačiau jais daroma žala biudžetui yra dar didesnė.

„Tokių nusikaltimų tyrimas būna itin sudėtingas – numatytas nemažas skaičius kriminalinės žvalgybos ir baudžiamojo persekiojimo priemonių, kurios realizuojamos bendradarbiaujant teisėsaugos institucijoms, muitinei, Valstybinei mokesčių inspekcijai ir prokuratūrai. Jau šiemet šalyje padidėjo atskleistų ekonominio finansinio ir mokestinio pobūdžio nusikalstamų veikų skaičius, išaugo areštuoto turto, kuriuo bus užtikrintas žalos atlyginimas, vertė“, – pabrėžė ministras pirmininkas.

Komisijai taip pat pavesta peržiūrėti Baudžiamojo kodekso ir Administracinio teisės pažeidimų kodekso nuostatas dėl atsakomybės už kontrabandą taikymo. Taip pat bus siekiama sustiprinti analitinį kriminalinės žvalgybos, ikiteisminio tyrimo ir ekonominės analizės potencialą.

Susitikimo metu buvo pateikti duomenys, kad pirmąjį šių metų ketvirtį iš nelegalios apyvartos institucijoms pavyko išimti dvigubai daugiau tabako gaminių negu per 2012 m. I ketvirtį, tačiau alkoholinių gėrimų ir naftos produktų nelegali apyvarta nemažėja.