Verslas

2017.05.04 17:21

Pavojinga tapusi „Rimi“ Linkmenų gatvėje uždaroma neribotam laikui

Viktorija Karsokaitė, 15min.lt2017.05.04 17:21

Balandžio pradžioje uždaryta „Rimi“ parduotuvė Linkmenų gatvėje lieka uždaryta neribotam laikui, pranešė prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė. Pastatas bus uždarytas iki atskiro Vilniaus savivaldybės administracijos sprendimo.

„Minėtame pastate (Linkmenų g. 22 – 15min past.) lankėsi Vilniaus savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento Būsto administravimo skyriaus Statinių naudojimo priežiūros poskyrio specialistai, o vakar gavome jų raštą, kuriame nurodyta, jog pastato negalima eksploatuoti iki savivaldybės atskiro sprendimo ir kad yra būtina atlikti viso pastato ekspertizę, išsamiai įvertinti pastato konstrukcijų deformacijų atsiradimo priežastis bei jų įtaką visoms pastato konstrukcijoms“, – žiniasklaidą informavo G. Bielskytė.

Parduotuvė „Rimi“ Linkmenų gatvėje netikėtai buvo uždaryta balandžio 5 dieną dėl pastebėtų įtrūkimų. Uždarius parduotuvę buvo sukviesti ekspertai, kad įvertintų pastatą. Tuomet skelbta, kad vienoje iš pastato zonų deformavosi grindys.

Iš pradžių skelbta, kad parduotuvė uždaryta laikinai, iki penktadienio vakaro (balandžio 7 d.). Tačiau penktadienį „Rimi“ pranešė, kad uždarymas pratęstas iki balandžio 9 dienos imtinai. Balandžio 10 dieną parduotuvė turėjo veikti, tačiau jos nuspręsta neatidaryti, kol nėra aiškios ekspertų išvados. Tada atidarymo data buvo nukelta iki balandžio 24 dienos. Paskutinį kartą skelbta, kad parduotuvė liks uždaryta iki gegužės 5 dienos.

Uždarė dėl statybos broko

Anksčiau „Rimi“ žiniasklaidą informavo, kad parduotuvę Linkmenų gatvėje uždarė dėl „išoriškai pasirodžiusių statybų defektų“. Kokie tai defektai, aiškintis patikėta statybų ekspertams.

Į įvykio vietą balandžio 7 dieną atvyko Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos pareigūnai, anot kurių, naudojimo metu parduotuvės savininkai pastebėjo skilimus pamatuose.

„2015 metais parduotuvė buvo baigta statyti. O dabar, ją naudojant, pamatuose buvo pastebėta skilimų. Inspektoriai nuvažiavo pasižiūrėti dėl viso pikto, dabar ten dirbantys ekspertai iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto daro ekspertinius tyrimus, rytoj ateis kiti ekspertai. Situacija stabilizuosis, bus priimti atitinkami sprendimai“, – balandžio 7 d. 15min sakė laikinai Statybos inspekcijai vadovaujanti Eglė Kuklierienė.

Paklausus, ar dėl to gali kilti grėsmė konstrukcijoms, E. Kuklierienė teigė, kad apie tai per anksti spręsti. Tačiau kol kas išorinių pokyčių konstrukcijose nematyti.

„Atvykę specialistai sakė, kad bent jau viduje jokių pokyčių nematyti ir esminės konstrukcijos tikrai nėra pažeistos. Bet dabar dirba ekspertai, Tik jie galės pasakyti, yra kokių pokyčių, ar ne. Bet šiaip dabar jokios konstrukcijos nėra pažeistos“, – teigė laikinoji Inspekcijos vadovė.

Veikia pusantrų metų

Parduotuvė Linkmenų gatvėje atidaryta 2015 metų lapkritį. 5,6 tūkst. kv. m ploto pastate kartu atsidarė ir 16 įvairias paslaugas teikiančių parduotuvių. Investicijų į ją prekybos tinklas neatskleidė.

Prekybos tinklas „RIMI Lietuva“ yra pastato naudotojas, pastato statytojas ir savininkas – UAB „BM būstas“

Po 2013-ųjų pabaigoje įvykusios tragedijos Rygoje, kai įgriuvus „Maximos“ stogui žuvo 54 žmonės, Lietuvoje Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) tikrino visų Lietuvos prekybos centrų ir visuomeninių objektų saugumą ir daugiau nei 50-yje jų rado pažeidimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.