Verslas

2017.04.28 20:05

D. Budrys atleistas iš „Rail Baltica statybos“

BNS2017.04.28 20:05

Iš europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projektą Lietuvoje kuruojančios „Lietuvos geležinkelių“ antrinės įmonės „Rail Baltica statyba“ vadovo posto atleistas socialdemokratas, buvęs Seimo narys Dainius Budrys. Tai BNS patvirtino pats D. Budrys.

BNS žiniomis, įmonei vadovaus elektros perdavimo operatorės „Litgrid“ Strateginės infrastruktūros departamento direktorius Karolis Sankovskis, kuris buvo atsakingas už elektros jungčių į Švediją ir Lenkiją „NordBalt“ ir „Litpol Link“ statybą.

BNS šaltinių teigimu, „Rail Baltica statybos“ valdyba penktadienį D.  Budrių atleido nuo birželio 1-osios, o naujuoju vadovu paskyrė K. Sankovskį.

K. Sankovskis BNS patvirtino, kad įmonės valdyba svarstė jo kandidatūrą, tačiau kol kas teigė nenorintis komentuoti sprendimų.

„Aš šiandien nenorėčiau plačiai komentuoti tos žinios, nes šiandien (penktadienį – BNS) buvo įmonės valdybos posėdis, apie sprendimą aš dar nesu informuotas, nesu jo sulaukęs, todėl šiuo momentu negalėčiau komentuoti“, – BNS sakė K. Sankovskis.

D. Budrys BNS patvirtino, kad penktadienį „Rail Baltica statybos“ valdyba jį atleido iš įmonės vadovo posto.

„Valdyba vyko ir buvo pasiūlymas, kad greičiausiai nuo birželio mėnesio bus naujas vadovas“, – BNS sakė D. Budrys.

K. Sankovskis savo „LinkedIn“ profilyje nurodo nuo 2013 metų dirbantis „Litgrid“ – yra buvęs generalinio direktoriaus pavaduotoju, strateginių projektų vadybininku, bendros su Lenkijos PSE įmonės „LitPol Link“ aplinkosaugos departamento vadovu, taip pat bendrovės „Lietuvos energija“ teisininku.

„Rail Baltica statyba“ įsteigta 2014 metų pradžioje, nuo to laiko įmonei vadovauja D.Budrys. Įmonė valdo trečdalį bendros Baltijos šalių įmonės „RB Rail“, koordinuojančios „Rail Baltica“ tiesimą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, akcijų.