Verslas

2017.04.24 10:39

Dujų vartotojų išlaidos pernai sumažėjo apie 54 mln. eurų

LRT.lt2017.04.24 10:39

Palankesnėmis sąlygomis įsigytos suskystintosios gamtinės dujos (SGD), mažėjusios gamtinių dujų kainos ir optimizuotas SGD terminalo paskirtasis tiekimas faktines dujų vartotojų išlaidas 2016 metais padėjo sumažinti apie 54 mln. eurų, teigiama valstybės valdomai „Lietuvos energijos“ energetikos įmonių grupei priklausančio paskirtojo tiekėjo LITGAS pranešime.

Valstybės valdomai „Lietuvos energijos“ energetikos įmonių grupei priklausančiam paskirtajam tiekėjui LITGAS pernai persiderėjus SGD tiekimo sutartį su „Statoil“ – sumažinus metinį pristatomų dujų kiekį bei pakeitus kainodarą, paskirtojo tiekimo sąnaudos, įtraukiamos į SGD terminalo saugumo dedamąją, mažėjo apie 32,7 mln. eurų arba apie 30 proc., palyginus su 2015 metų pabaigoje planuotu biudžetu.

Kita „Lietuvos energijos“ grupės įmonė, „Lietuvos dujų tiekimas“, sėkmingai diversifikavusi tiekimo portfelį, pirmą kartą papildydama jį SGD, sugebėjo pernai savo verslo klientams dujų kainas sumažinti du kartus: vidutiniškai 16 proc. kovo mėnesį ir 20 proc. – rugsėjį. Bendra šių sumažinimų vertė klientams siekė maždaug 17,3 mln. eurų.

Tuo tarpu 2016 metų II pusmetį iki 15 proc. nukritusios kainos padėjo gyventojų išlaidas sumažinti 4 mln. eurų.

„Didelę teigiamą įtaką išlaidų mažėjimui turėjo palankios sąlygos tarptautinėje rinkoje bei aktyvūs LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimo“ veiksmai, derantis su tiekėjais dėl palankesnių sąlygų. Gauta nauda visada pasidaliname su savo klientais ir taip siekiame prisidėti prie šalies konkurencingumo didinimo“, – teigė LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimo“ valdybų narys, „Lietuvos energijos“ gamybos ir paslaugų direktorius Dominykas Tučkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt