Verslas

2017.04.14 15:59

Velykinė dovana trečdaliui NŽT darbuotojų – įspėjimas apie atleidimą iš darbo

Jurgita Lapienytė, 15min.lt2017.04.14 15:59

Didįjį penktadienį maždaug 60 (taigi trečdalis) Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojų gavo įspėjimo apie atleidimą iš darbo lapelius. Žemės ūkio ministerija tikina, kad dauguma jų liks dirbti, tačiau darbuotojams neramu, mat kvietimą dirbti toliau kartu su atleidimo lapeliu gavo tik vienetai.

Sesers žinutę gavusi 15min skaitytoja susigraudino – sužinojo, kad sesuo penktadienį gavo pranešimą apie atleidimą iš darbo.

„Ir taip blogai. Du vaikai emigravę, o dabar dar prieš šventes tokia žinia“, – jaudulio neslėpė moteris. Jos sesuo atleidimo lapelį gavo, nes, vykdant NŽT reorganizaciją, yra naikinamas skyrius, kuriame moteris ir dirba. Pakvietimo dirbti toliau ji esą nesulaukė.

Pranešimus apie atleidimą iš darbo nuo šių metų rugpjūčio gavo maždaug 60 NŽT darbuotojų, taigi apie trečdalį (dabar NŽT dirba 189 darbuotojai).

Tiesa, kaip 15min aiškino žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas, dauguma iš lapelius gavusių žmonių liks dirbti.

„Vykdoma reorganizacija. Buvo 6 departamentai, dabar liko 4. Iš 18 skyrių lieka 16. Vietoje 189 etatų lieka 171 etatas. Gali būti, kad bus atleista labai nedaug žmonių, nes daug etatų buvo laisvų. Manau, kad iki penkių“, – aiškino A.Bogdanovas.

Lapelius gavo apie 60 žmonių, trečdaliui jų iškart buvo pasiūlyta ir kita darbo vieta įstaigoje.

„Bent trečdaliui jau yra įteikti pakvietimai darbuotis toliau, siūlymai į naujas pareigas. Artimiausiu metu, artimiausiomis savaitėmis bus pasiūlyta dar ne mažiau nei trečdaliui darbuotojų užimti pareigas naujas. Tik rugpjūtį realiai ir bus keli žmonės atleisti“, – sakė viceministras. Jis pabrėžė, kad nežinioje kurį laiką bus „tik apie 20 darbuotojų, kurie galbūt patys bandys pasisiūlyt į kažkokią poziciją arba natūraliai paprašys išeiti“.

Jis tikino, kad aiškina žmonėms, jog tie, kurie negavimo pakvietimo dirbti toliau, netrukus gaus.

„Panikos tikrai nėra. Visaip būna. Bet kokia pertvarka tikrai nenueina be nusiskundimų. Normalu ir suprantama“, – sakė A.Bogdanovas.

Kodėl lapeliai buvo įteikti prieš šventes?

„O kas prieš Velykas, tai tiesiog taip sutapo. Pagal terminą šiandien buvo paskutinė diena. Kad nebūtų didelio streso, yra visiems žmonėms paaiškinta, kad jie nepergyventų, kad visiems beveik siūlysim vietą“, – aiškino viceministras.